Діти граються на природі

Літо найкраща пора року щоб провести час на природі. Дітям подобаються рухливі ігри, під час яких вони можуть вдосталь набігатися. Щоб ваша дитина не спітніла не вдягайте її надто тепло та забезпечте достатньою кількості води. Не забувайте також про захист від сонця, чутлива шкіра дитини не пристосована до ультрафіолету, так що отримати легкі опіки їй дуже просто. Використовуйте сонцезахисний засіб с УФ-фільтром, добре підійде Дитячий сонцезахисний лосьйон для чутливої шкіри SPF-50. Крім захисної функції, лосьйон також зволожує шкіру і зміцнює її природну бар’єрну функцію. Також під час прогулянок біля водойм чи у лісі важливо захистити дитину від комах. Ви можете використовувати як спрей, наприклад, Стоп Комар спрей від комарів, так і зручний браслет-репелент.

Рухливі ігри для дітей

  1. Біг на швидкість або з перешкодами

Як грати: безцільно носитися від одного стовпа до іншого дитині швидко набридне, але якщо ввести різні рівні, грати можна до нескінченності. Перший тур: пробігти відрізок як зазвичай. Другий: спиною вперед, дивлячись назад. Третій: проскакати на одній ніжці. Четвертий: проплигати наче жабка і так далі.

Бігайте разом з дитиною, вдаючи, що ось-ось обженете, і за кожну перемогу нараховуйте бали. В кінці разом визначте переможця. Запропонуйте дитині спільно придумувати різні рівні.

Чому це корисно: діти добре сприймають активності, в яких змінюються деталі (спосіб бігу), але зберігається структура (шлях). Так вони можуть впевнено виконувати завдання, але не занудьгувати від одноманітності.

  1. «Повтори рух»

Як грати: ви називаєте і показуєте рух, а дитина повинна його повторити. Починайте з простого: говоріть і показуйте одну і ту ж річ. «Підняти праву руку» з підняттям правої руки. Коли у дитини кілька разів вийде, починайте заплутувати: при команді «Зігнути ліву ногу» згинайте праву або робіть будь-яке інше рух. Потім помінятися ролями.

Чому це корисно: дитина розвиває зорове і слухове сприйняття, тренує здатність до імітації, вивчає своє тіло і його функції. Уміння повторювати рухи допомагає швидше вчитися новому, а ще за нього відповідає та сама ділянка мозку, що і за емпатію – здатність співпереживати, так що ви розвиваєте і її також.

  1. «Відьма називає колір»

Як грати: Відьма – це провідний. Коли вона говорить «Відьма називає колір … жовтий», дитина повинна відшукати предмет такого кольору поруч, добігти до нього і торкнутися. Якщо Відьма ловить малюка раніше, ніж той встигає доторкнутися до об’єкта, настає його черга водити. Відьму можна замінити Бабою-Ягою, Тролем або будь-яким іншим персонажем з улюблених книжок і мультиків.

Чому це корисно: дитина вчиться бути уважною і виконувати завдання в умовах обмеженого часу. Ігри на розпізнавання кольорів допомагають йому бачити світ навколо більш упорядкованим і зрозумілим.

  1. «Як рухаються тварини»

Як грати: ведучий називає тварину, а гравець повинен зобразити, як воно рухається і які звуки видає. Міняйтесь ролями, щоб дитина могла то давати завдання, то виконувати. У другому турі додайте динаміку – гру в «наздожени мене». Перед стартом кожен учасник називає тварину для іншого. Припустимо, дитина по-краб’ячі тікає від дорослого, який зображує корову, і інші забавні комбінації.

Чому це корисно: розвиває фантазію і артистизм, вчить долати сором. Знову задіяна імітація, але на цей раз дитина не просто повторює рухи за дорослим, а використовує свої уявні образи.