Дієта для вагітних з підвищеним цукром: меню і рекомендації

Цукровий діабет при вагітності

Вагітність складний і хвилюючий період у житті кожної жінки. Наш організм піддається різним змінам, йде додаткове навантаження на всі органи і системи. З’являється новий важливий «тимчасовий орган» — плацента. Однією з особливостей її функціонування є вироблення гормонів. Вони-то і порушують баланс, ускладнюючи розпізнання інсуліну. Що веде до погіршення процесів споживання клітинами глюкози. Вони просто перестають розуміти, що це і навіщо вона потрібна. Такий стан називається — інсулінорезистентність.

Діабет який виникає під час вагітності один з найбільш тривожних. Правильно дотримані рекомендації допоможуть не запустити такий стан і мінімізувати шкоду на плід і організм матері. Існують спеціальні вітамині для діабетиків, щоб підтримати себе в доброму стані.

Як проявляється захворювання у вагітних

Гестаційний цукровий діабет або діабет вагітних, є одним з найбільш недооцінюваних типів діабету. У нього досить висока ймовірність виникнення, дана хвороба з’являється десь у 10% вагітних. Варто зауважити, що більший ризик отримати захворювання мають мами, які підходять під наступні критерії:

 • Діабет в попередню вагітність;
 • Пізня вагітність, після 40 років;
 • Ожиріння будь-якого ступеня;
 • Синдром полікістозних яєчників;
 • Цукровий діабет в анамнезі одного з родичів.

Якщо ви знати не знаєте, що таке підвищений рівень цукру в крові, ведете здоровий спосіб життя, займаєтеся спортом і стежте за своїм самопочуттям — турбується не про що. Щоб підтримати організм під час вагітності рекомендується також приймати вітаміни. Вони зможуть знизити навантаження на органи і попередити розвиток ускладнень.

Гестаційний цукровий діабет у мами: харчування

Дізнатися про гестаційний діабет допоможе спеціальний аналіз венозної крові на глюкозу. Робиться він вранці натщесерце, причому щоб поставити остаточний діагноз необхідно не менше двох достовірних результатів, які будуть свідчити про підвищення рівня глюкози в крові. Підвищенням вже вважається рівень вище 5,1 моль / л. Щоб знизити його і відновити баланс інсуліну в організмі призначають спеціальне меню — 9 стіл.

Дієта номер 9 для вагітних включає в себе:

 • Добовий раціон не повинен перевищувати двох тисяч п’ятисот ккал. З них близько 320 грам приходиться на вуглеводи, 95 грам — це білки, приблизно 80 грам займають жири.
 • У день дозволено з’їдати до дванадцяти грамів солі.
 • Необхідно випивати півтора літра очищеної води.
 • У добу треба їсти від п’яти до шести разів.
 • Замість цукру слід використовувати замінники.
 • Рекомендується готувати страви в пароварці або мультиварці на режимі тушкування.

Харчування для вагітних при цукровому діабеті досить суворе. Існує жорстке обмеження на солодкі фрукти, жирні сорти риби і м’яса, каву, алкоголь, соуси і різні солодощі. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій шкоду на організм матері і дитини від даного стану можна звести до мінімуму. Дієта стіл №9 розроблений стараннями безлічі дієтологів і має найкращі результати.

 

Читайте наші статті:

Збір трав від глистів: що ефективніше?

Позбавляємося від похмілля народними засобами

Симптоми остеохондрозу шийного відділу: як не пропустити тривожні дзвіночки

Чим відрізняється епіляція від депіляції