Як відучити дитину від смоктання пальця в 1 рік?

Малюки, які смокчуть свої пальчики, ні в кого не викликають занепокоєння. Але коли ту ж звичку мають діти, які встигли вийти з грудного віку, це привід задуматися над вирішенням проблеми. Фахівці кажуть, що максимальний вік, до якого у дитини допускається така звичка – це два роки. Тому найбільш часто батьки задаються питанням, як відучити дитину ссання пальця в 1 рік. Але для того, щоб знайти на нього відповідь, потрібно розібратися в першопричину такої звички.

малыш на черном фоне, ребенок сосет свой палец

Чому дитина смокче палець

Життям новонароджених дітей повноцінно керують інстинкти і рефлекси. Тому будь-яке маля, перш за все, хоче, щоб йому було безпечно і тепло, щоб його любили. Якщо з недоліком фізичного комфорту пов’язаний гучний дитячий плач, то в разі смоктання пальчика, мамі необхідно оцінити інші фактори.

Найбільш поширені причини смоктання пальців дитиною:

1. Малюк голодний. Незалежно від того, знаходиться малюк на грудному вигодовуванні або на штучному, єдиним способом добування їжі для нього є смоктання. Тому нерідко смоктання пальця свідчить про те, що дитина просто хоче їсти. Не давайте дитині відчувати голод, своєчасно годуйте його грудним молоком, або дитячим харчуванням. Чудовим варіантом будуть спеціальні молочні суміші від бренду Карбіта. Основна його відмінність від ініших аналогів дитячого харчування полягає у тому, що продукція виробляється з використанням сироваткових білків козячого молока, які є найбільш наближеними до материнського вигодовування.

2. Емоційний дискомфорт. Діти гостро відчувають будь-яку напругу у оточуючих його людей, переймаючи його на себе. При цьому тривога дитини необов’язково повинна бути пов’язана з великими конфліктами в сім’ї, її причиною може стати поява незнайомої людини, особливо, якщо він намагається взяти або бере його на руки. Єдиний гарант безпеки в розумінні малюків – це мамина груди. Нерідко при відсутності поблизу грудей як її замінника виступає пальчик. У такому випадку саме пальчик дозволяє зняти стрес.

3. Дитині не вистачає емоційного, а також фізичного контакту з мамою. Справа в тому, що для дітей особливо важливо відчувати батьківську любов, яка гостро необхідна для дорослішання і розвитку. У самому ранньому віці малюки відчувають прийняття і любов батьків, в тому числі і через смоктання грудей. Але якщо можливості взяти груди в той чи інший момент часу у дитини немає, він може почати смоктати палець.

4. Ще одна причина смоктання пальця малюком – це прорізування у нього зубів. У цей час діти починають активно тягнути все до рота, в тому числі і руки, пальці, так як у них сверблять десни.

Як відучити дитину від смоктання пальця в 1 рік правильно

Немовля, який смокче пальчик, не стає причиною тривожності дорослих. Але якщо малюку вже виповнився рік, а він все ще не відмовився від цієї звички, то батькам необхідно звернути увагу на той факт, хоча приводів для паніки немає. Адже в такому віці смоктання цілком може мати рефлекторну природу.

Але в міру наближення віку дитини до двох років, якщо він так і продовжує смоктати пальчик, батькам просто необхідно задуматися про його психологічному благополуччі. Адже за такий, здавалося б, безневинної звичкою, можуть ховатися невпевненість в собі і близьких людей, страхи, психологічні травми та інше.

Чим дитина старша, тим більш глибокі будуть проблеми такого смоктання і більше зусиль потрібно для позбавлення від такої шкідливої звички. Тому, щоб уникнути посилювання ситуації починати відучити дитину смоктати палець варто вже у віці року.

Для цього потрібно пам’ятати про наступні правила:

— дитину не можна в такому випадку відучувати від грудного вигодовування, якщо для цього немає значних перешкод. Адже груди – це не тільки джерело материнського молока для малюка, але і символ захищеності і безпеки, маминої любові і ласки.

— від різноманітних замінників мами» також варто відмовитися. Більш того, в деяких випадках при першому писку дитини йому можна пропонувати груди. Адже факт того, що діти, які не обмежуються в доступі до грудей, не мають жодних проблем зі смоктанням пальців. Причина проста – у випадку з ними смоктальний рефлекс дитини задоволений повною мірою.

— дитину потрібно захистити по можливості від стресів. При цьому не варто забувати і про правило «спокійна мама – спокійний малюк». Мама повинна бути не просто поруч, а чуйно реагувати на потреби своєї дитини. При цьому конфлікти не повинні потрапляти в будинок до дитини.

— якщо проблема смоктання пальця виникла вже з підрослим малюком, який давно не смокче груди, рішення її ховається в збільшенні фізичних контактів між мамою і дитиною. Його потрібно частіше брати на руки, обіймати, цілувати, а також просто спільно проводити з ним час, щоб максимально зблизитися.

— при прорізуванні зубів потрібно обзавестися кількома «грызунками». Це дозволить замінити палець на більш цікавий і відповідний предмет.

— всі негативні позиви на адресу смокче палець дитини неодмінно повинні стримуватися. При знаходженні на людях можна просто прибрати руку з рота і відвернути, а ось в домашніх умовах повинна вестися боротьба з причинами.

 

Читайте наші статті:

Що повинен уміти дитина в три місяці

Автокрісло для дитини: як правильно вибрати

Місячні під час годування дитини

Розвиваючі ігри для дітей від 1 року до 2 років