Як перевірити щитовидну залозу

Ми часто чуємо про важливість йоду для організму і необхідність контролю стану щитовидної залози. Особливо актуальною ця проблема стала після аварії на Чорнобильській АС. Безліч людей постраждало від викиду, отримавши діагнозом гіпотиреоз. Ознаками цього захворювання є збільшена щитовидна залоза, визначити це можна наочним шляхом. Щоб самому перевірити щитовидку встаньте перед дзеркалом і пийте воду великими ковтками, якщо на шиї помітні припухлості, можливо ваша залоза збільшена. Утворення вузлів складно перевірити самостійно, але помітні на шиї опуклості вже привід звернутися до лікаря.

Симптоми проблем з щитовидкою

Швидко визначити нестачу йоду в організмі можна за допомогою звичайного розчину, який ми використовуємо для обробки ран. Щоб перевірити йодом стан щитовидки, просто нанесіть його на зап’ястя у вигляді сіточки. Якщо він вбереться в шкіру протягом 1-2 годин — це ознака дефіциту. Явні ознаки хвороби ендокринної залози:

  • різка втрата або набір ваги;
  • поява нервозності і апатії;
  • хронічна втома, швидка стомлюваність;
  • незначне, але стійке підвищення температури тіла;
  • часті безпричинні болі в горлі;
  • раптові порушення менструального циклу.

У домашніх умовах лікувати або діагностувати орган досить складно, щоб провести тести з більш високою точністю зверніться до профільного лікаря, ендокринолога. Він може призначити вам УЗД або спеціальний аналіз на Т4 або тиреотропний гормон. За результатами данних тестів вже ставиться точний діагноз і проводиться комплексне лікування.

Скільки йоду потрібно людині?

Наша ендокринна система контролює не тільки вироблення гормонів, а й обмін речовин в організмі, а також безліч процесів, що відповідають за наше комфортне самопочуття. Для вироблення гормону щитовидки тироксину їй потрібна достатня кількість йоду в організмі. Так що найкращою звичної для людей хворих на аутоімунний тиреоїдит буде регулярне вживання йоду.
Рекомендована лікарями доза — 100-200 мкг на добу. Вона багато в чому залежить від ваги, стану здоров’я, статі і віку. Дітям до шести років необхідно вживати вдвічі меншу дозу 50-90 мкг. Збільшують добове споживання йоду вагітним і годуючим матерям, адже пологи — це, величезний стрес для щитовидки і складні гормональні зміни в нашому тілі. Отримати недолік мікроелемента можна за допомогою спеціальних таблеток і капсул, часто виготовлених з натуральної ламінарії. Багаті їм багато морепродукти і океанічні сорти риби.

 

Читайте наші статті:

Що не можна їсти при діабеті

Топ-4 причини літніх прищів

Позбуваємося грибка стопи!

Норми вітаміну Д для організму