шавлія, властивості шавлії, лікування шавлією

Красиву назву цієї лікарської рослини всім добре знайоме. Здається, що це щось на зразок кульбаби або ромашки, зростає в кожному дворі. І дійсно в лісостеповій зоні Росії це красива рослина з синіми квітконосами росте у великій кількості і прекрасно прикрашає пейзаж. Ця російська рослина, шавлія лучна, широко використовується в народній медицині. Але, проте, слід мати на увазі, що за своїм цілющим якостями шавлія значно поступається шавлії лікарській, яка ніколи не зустрічається на нашій землі в природі.

Італієць, що закликає всіх бути здоровими. Шавлія лікарський – родом з Італії, з берега Середземного моря.

Salvia – так красиво звучить ім’я шавлії на латині, що означає «бути здоровим». Шавлія, що використовується як лікарська рослина, вирощується переважно спеціально, причому культурні рослини, вирощені людиною, містять значно більше цілющих властивостей і, отже, більш ефективні. Догляд, систематичне омолодження, підживлення – все це дозволяє шалфею не витрачати свої природні сили на «утримання» старих коренів і стебел. Всі свої цілющі властивості рослина переносить в листя і квітучі верхівки, які і використовуються для лікування.

Використання шавлії різноманітне: вона лікує, годує, допомагає зберегти красу і молодість. Таке широке вживання шавлії обумовлено її чудодійним складом. Мінеральні солі, органічні кислоти, мікроелементи, ефірні масла, вітаміни – простіше сказати, чого в шавлії немає. Ось чому шавлія здатна вилікувати від багатьох хвороб. Протизапальна, вітрогінна, дезінфікуюча і відхаркувальна, сечогінна – це не повний перелік властивостей шавлії лікарської. Ця рослина допоможе вилікувати захворювання горла – ангіну, фарингіт, ларингіт, хронічний тонзиліт. Рослна ефективна для лікування хвороб порожнини рота – стоматиту, гінгівіту, кровоточивості ясен. Тому її використовують у складі паст та зубних бальзамів.

Зубна паста Шавлія ТМ Аржітал / Argital 75 мл

Бальзам для десен Шалфей ТМ Веледа/Weleda 30 мл

Хвороби наших внутрішніх органів теж йдуть від лікування шавлією: легені, бронхи, шлунок, хребет охоче лікуються за допомогою препаратів із шавлії. Застосовують шавлію і для лікування гінекологічних захворювань, діабету, гнійних захворювань шкіри. Молоді мами знають, як важко віднімати дитину від грудей, і деколи не знають, як з найменшими втратами припинити вироблення грудного молока. Шавлія і в цьому приходить на допомогу.

Шавлія лікує безпліддя, фригідність, допомагає справитися з небажаними проявами клімактеричного періоду. Показаний шавлія і для лікування центральної нервової системи.

Шавлію як продукт харчування

Шавлія, завдяки своєму гірко-пряного смаку і гострого запаху, трохи нагадує імбир. У всякому випадку, так само як і імбир, він з успіхом використовується в кулінарії. Його додають в солодощі і здобу, їм приправляють перші і другі страви. У деяких країнах, наприклад, Шавлія: лікувальні властивості і протипоказанняу Китаї, шавлія використовується для приготування чайного напою.

Шавлія на службі косметології

Здатність шавлії лікувати гнійні рани допомагає при лікуванні вугрового висипу, знижує вироблення шкірного жиру, знімає роздратування. Абсолютно унікальні здібності шавлії в позбавленні від зайвої пітливості рук, ніг, пахв. Ванни і примочки з настоєм шавлії знижують вироблення поту. Треба тільки знати одну тонкість: дія своє вони починають поступово, і години через два досягають найбільшого ефекту, який триває іноді протягом цілого дня. Косметичні засоби з шавлією надають омолоджуючий ефект на шкіру, і навіть можуть позбавити від дрібних зморшок.

Кому треба уникати лікування шавлією. Протипоказання.

Шавлія, на жаль, може посилити і без того сильний кашель, його не можна застосовувати для лікування деяких захворювань сечостатевої системи. Годуючі мами також повинні відмовитися від його застосування, якщо хочуть продовжити грудне вигодовування своїх дітей. Головне правило – обов’язково порадитися зі спеціалістом, щоб отримати максимальну користь шавлії і уникнути шкоди для свого здоров’я.