Корінь соняшника: лікувальні властивості

З упевненістю можна сказати, що така рослина, як соняшник, знають та люблять навіть маленькі діти. Але, на жаль, мало хто знає, що ця корисна з точки зору кулінарії рослина є ще і лікарською. Точніше сказати, лікарською є корінь соняшника, причому, тільки в тому випадку, якщо він узятий від повністю визрілого рослини. Корінь соняшника виростає до дуже значних розмірів, окремі корінці по товщині і міцності перевершують велику моркву. І чому корінь більше і товщі, тим більше в ньому цілющих речовин.

корень подсолнуха, применения корня подсолнуха, лечебные свойства корня подсолнуха,

Лікувальні властивості кореня соняшника

Сучасна медицина навчилася лікувати захворювання нирок і жовчного міхура, що супроводжуються утворенням каменів. Однак таке лікування вимагає грошових витрат, відволікання від роботи або навчання, оперативних або інших способів лікування. Забуте ж ліки, яке росте майже в кожному городі, з великим успіхом може позбавити хворого від такої напасті, як камені в нирках оксалатного і уратного походження, тобто утворених в кислому середовищі. Ці камені, завдяки наявності в корені соняшнику лужних алкалоїдів, можуть розчинитися після лікування з застосуванням простого відвару з кореня соняшника. Інші ж камені в нирках або жовчному міхурі, що утворилися в лужному середовищі, розчинити соняшнику — на жаль! — не під силу. Тому перш, ніж почати лікування коренем соняшнику, треба виявити в медичному закладі природу утворилися в нирках каменів.

Може позбавити нас корінь соняшнику і від відклалися в суглобах солей.

Однак і ці, часто зустрічаються болячки, вилікувати у всіх проявах тільки з допомогою кореня соняшника не вдасться: солі можуть бути виведені, а ось пошкоджена ними ж хрящова тканина, відновитися під дією диво — кореня не зможе. Тому людям, схильним до появи таких хвороб, в родинах яких є хворі з каменями в нирках або відкладенням солей, треба використовувати це природні ліки в якості профілактичного засобу. Розчинені камені в нирках – це, мабуть, головний талант коренів соняшнику, але, на щастя, не єдиний. Цей корінь має численні лікувальні якості. Курс прийому відвару коревища соняшника допомагає позбутися від систематичних головних і серцевих болів, нормалізує тиск. Лікування цим чудовим коренем цілком можна порівняти з генеральним прибиранням організму: разом з сечею з організму видаляються слиз, шлаки, пісок, всякі непотрібні і шкідливі для нас речовини.

Корінь соняшника: заготовляємо запас

Цей лікарський корінь досить складно заготовити. Його спочатку треба обережно викопати з землі, акуратно очистити від неї, потім від центрального кореня треба сокирою відокремити маленькі корінці ( вони і на чверть не схожі по своїй дії на свого головного побратима). Потім, також за допомогою сокири, треба розділити кореневище на дрібні частини. І тільки в такому вигляді це природні ліки буде готове до сушіння. Для приготування відвару треба один стакан об’ємом в 200 грамів подрібнених частин кореня залити трьома літрами води, довести до кипіння і кип’ятити не більше 5-7 хвилин. Охолоджений відвар треба випити протягом трьох днів – по літру в кожен день. Приймати цей відвар можна незалежно від часу прийому їжі. Відварені таким чином, коріння викидати не треба, їх можна відварити другий раз, і знову три дні пити по літру відвару. Процедура повторюється тричі. Процеси, які відбуватимуться в ці дні в організмі, виявляться невеликим підвищенням тиску, незначними болями в суглобах. Не треба цього боятися: так наші органи звільняються від зайвого шкідливого, вантажу.

Протипоказання

Корінь соняшника майже не має протипоказань. Хіба що його сечогінні якості можуть зашкодити під час вагітності та годування груддю. Втім, ці чисто жіночі стану заперечують багато лікарські рослини: чистотіл, кропива, оман – все це шкодить майбутнім і молодим мамам. І ще одне застереження: небажано користуватися корінням тих соняшників, які виросли на колгоспних полях: наявність у них хімічних добрив може звести нанівець всю користь такого чудового ліки, як корінь соняшника.

 

Читайте наші статті:

Безсмертник: лікувальні властивості і протипоказання

Квіти бузку: лікувальні властивості

Лікувальні властивості кореня пирію

Лікувальні властивості і протипоказання конюшини

Топінамбур: лікувальні властивості і протипоказання