Квіти бузку: лікувальні властивості

Квіти бузку, сирень, цветы сирени, лечебные свойства сирени

Квіти, оспівані в поезії і музиці, красиві вісники весни і тепла, здаються нам чарівними і не сумісні з суто утилітарними діями і думками. Ми настільки звикли до вигляду квітучого бузку, що вважаємо її своєю стовідсотковою землячкою. Однак бузок за походженням персиянка, вона була завезена в Росію тільки в 19 столітті. Найближчою родичкою бузку є олива. На території Ірану (раніше Персія) дикоросла бузок завжди росте поряд з оливковими гаями.

Не всі знають, що квітки бузку, особливо білої, — чудовий лікарський засіб, причому доступне всім і кожному.

Лікувальні властивості бузку: дивовижне поруч

Біла бузок – незамінний рослина для міст, де багато транспорту і відповідно велика загазованість. Цей красиво квітучий чагарник – природний освіжувач й очищувач повітря.

Красива наречена бузок ще і джерело користі для здоров’я. У неї неперевершені потогінні, протималярійні та знеболюючі властивості. Квіти бузку можна використовувати і як протизапальний, потогінний і сечогінний засіб. У бузку всі її частини є лікувальними – зрілі листя, кора, бруньки і квіти. Останні використовуються найчастіше, і спектр їх застосування порівняно з іншими цілющими частинами найбільш великий. Саме квіти, у вигляді настоянки або відвару застосовуються як сечогінний або жарознижуючий засіб. Спиртова настоянка бузку лікує всі простудні захворювання, використовується і як седативний засіб. Ця ж настоянка допомагає в лікуванні ниркових захворювань. Є факти, коли настоянка з білих квіток бузку навіть розчиняла ниркові камені. Приготувати ліки з бузку проти ниркових захворювань просто: подрібнені, добре висушені квіти заливають гарячою водою, доводять до кипіння (не можна довго кип’ятити!), дають настоятися приблизно 2-3 години, проціджують. Пропорції: на 2 столові ложки сухих квітів склянку води об’ємом 250 грамів. Таке ліки треба пити 4 рази на день, по одній столовій ложці до їжі. Весь курс повинен бути не менше 2 тижнів. Курсів таких має бути не більше 3-4, при цьому між курсами має бути двотижневу перерву.

Настоянка з квіток бузку добре допомагає і при інших захворюваннях. Нею розтирають хворі місця при ревматизмі, невралгії, люмбаго, болях у попереку. Вона надає загоює ефект при гнійних ранах, ударах, синцях і гематомах.

Чай з сухих листя бузку п’ють при епілепсії. Такий чай, приймається курсом, рятує чоловіків від імпотенції.

Бузок в кулінарії і косметиці

Красуня бузок може вживатися і як продукт харчування. Зі свіжих квітів можна зварити смачне і корисне варення: солодке, з невеликою гіркуватістю і яскравим квітковим ароматом.

З квітів бузку в поєднанні з м’ятою або мелісою лимонної можна приготувати смачний і корисний сироп. І якщо лікувальний ефект більше білого бузку, то для вживання в їжу годяться тільки традиційні бузкові квіточки.

Незамінна бузок і в якості косметичного засобу. Квіти бузку здатні поділитися своєю красою, і косметичні засоби з цієї рослини допомагають повернути шкірі пружність, свіжість, згладити дрібні зморшки. Його використовують в милі, яке подарує вашому тілу приємний та інтригуючий аромат.

Мазь на основі бузкових квіток і листя благотворно впливає на жирну шкіру, стягує пори, знімає запалення, очищає і знеболює.

Коли бузок – отрута, або протипоказання до застосування

Бузок дійсно може стати отрутою, якщо приймати її нерозумно. Глікозил сирингін, що міститься в квітках бузку, при розпаді перетворюється на синильну кислоту, знамениту своїми отруйними властивостями.

Всі препарати з бузку не можна приймати жінкам і дівчатам з тривалими затримками місячних. Деякі ниркові захворювання можуть загостритися від препаратів бузку.

Склад бузку ще недостатньо вивчений, тому в кожному випадку її використання необхідна консультація лікаря.

 

Читайте наші статті:

Лікувальні властивості і протипоказання конюшини

Лікувальні властивості і протипоказання акації

Спориш: лікувальні властивості і протипоказання

Лікувальні властивості і протипоказання парила