Сорбенти для очищення організму

Сорбенти

Сорбенти — це речовини, які поглинають та втримують різні сполуки, в основному розчинені у воді. Завдяки цій властивості вони широко застосовуються в медицині для очищення організму від токсинів. Причому не тільки тих, що надійшли туди ззовні, але і шкідливих продуктів обміну, з якихось причин затрималися всередині. Є такий спосіб очищення, як гемосорбція, коли кров пропускається через спеціальний апарат. В домашніх умовах використовуються ентеросорбенти, тобто речовини, які приймаються через ротову порожнину і основну частину токсинів поглинають в травному тракті. Але це приносить користь не тільки шлунку і кишечнику — очищається весь організм, в тому числі і кров, Ентеросорбенти можна купити в аптеці — їх існує кілька десятків найменувань, які належать до декількох груп: вугільні сорбенти (активоване вугілля), полімерні і з природних глин, кремнієві, харчові волокна (висівки, пектини) і, нарешті, найбільш ефективні і високотехнологічні ентеросорбенти — спеціальні кремнієві, поглинаюча поверхня яких в сотні разів перевищує таку в активованого вугілля (відповідно, і ціна відрізняється в багато разів).

Приклад аптечних сорбентів:

Таблетки Фітосрбент

Сорбекс Ультра

Сорбекс Дуо

Таблетки Детоксил

Крім аптечних, можна використовувати й природні сорбенти -глину, висівки, деревне вугілля. Головне, щоб самі по собі вони були чистими. Глину, наприклад, потрібно заготовляти в місцях віддалених від доріг, заводів, звалищ. Перш ніж лікуватися, бажано здати її на аналіз в лабораторію — навіть в екологічно чистих місцях деякі глини можуть містити радіоактивні елементи або сполуки важких металів. Для очищення краще всього підходять біла (каолін) і блакитна глини. Вугілля для внутрішнього застосування робиться тільки з чистої деревини. При цьому в пічку не можна класти паперову упаковку, харчові відходи і взагалі нічого, крім полін. Приготований таким чином сорбент у багато разів поступається за всмоктуючої здатності активированному вугіллю, але в екстрених випадках можна використовувати і його. Профілактичне очищення сорбентами проводиться досить просто, але все ж потрібно слідувати певною схемою.

• Не їжте нічого за 6-8 годин до проведення чищення. Це відноситься і до всіх напоїв, крім звичайної чистої води.

• Протягом 30 хвилин до початку процедури не вживайте навіть воду.

• В день проведення процедури з’їжте ентеросорбент до прийому рідини. Рекомендоване дозування вказується на упаковці сорбенту. Для глини це 1-2 ст. л.

• Сорбент обов’язково запийте водою.

• Необхідно 2-3 години утримуватися від їжі.

 

Починати харчування доцільно з кисломолочних продуктів (кефір, йогурт, сир зі сметаною і т. д.), рідких каш (гречаної, пшоняної, манної). Від м’ясних, гострих, кислих продуктів, а також продуктів, насичених жирами, слід утриматися до наступних діб. А ось води потрібно пити багато, інакше вживання сорбентів може викликати запор. При глиняному очищенні курс становить 8 днів. Замість сухої глини можна використовувати розчин, заливши 2 ст. л. 1 склянкою холодної води і давши настоятися півгодини для набухання. Сорбенти — дуже ефективні чистильники, але і при їх застосуванні є протипоказання. До них відносяться запальні захворювання і виразки шлунка і кишечнику, загострення хронічних хвороб. Потрібно враховувати також, що ентеросорбенти захоплюють не лише токсини, але і деякі корисні речовини. Тому зловживати ними не варто, щоб не призвести до дефіциту вітамінів і мікроелементів.

Читайте наші статті:

Достатньо в організмі кальцію?

Набряк ніг

Хронический гастрит

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни