Комплекс вправ при вегето-судинної дистонії (ВСД)

Комплекс вправ

Лікувальний комплекс вправ при всд

• Встаньте прямо, ноги поставте на ширині плечей, ступні поставте паралельно. Ліву руку покладіть на стегно, правою опишіть велике коло, починаючи з руху вперед. Опишіть так три кола, потім три кола тому. То ж зробіть для іншої руки.

• Встаньте прямо, покладіть перед собою долоні, лікті на рівні грудей, пальці вгору. Натискайте долонями один на одного протягом 10 секунд, потім розслабте руки, струсніть китицями. Це вправа повторюється 5 разів.

• Початкове положення: ноги на ширині плечей, руки опущені. На вдиху, піднімаючи ліву руку вперед і вгору, відвести праву руку назад і злегка прогнутися назад. На видиху опустити руки. Потім на вдиху, піднімаючи праву руку вперед і вгору, відвести ліву руку назад, прогнутися, потягнути м’язи, на видиху опустити руки вниз. Повторити вправу 5 разів.

• Встаньте прямо, витягніть прямі руки вперед. Кисті рук стисніть у кулаки. Напруженими махами перекрещивайте руки, роблячи вправу «ножиці». Після цього розслабте руки, струсніть кисті рук.

• Встаньте прямо, голову тримай ті прямо, руки покладіть на плечі. Максимально підніміть плечі, відведи їх назад, опустіть вниз, потім потягніть плечі вперед. Повертайтеся у вихідне положення. Виходять кругові рухи плечима. Повторіть вправу 5 разів.

• Кругові обертання головою. Встати прямо, нахилити голову ліворуч, плавно відвести назад, «перекотити» на інше плече і знову повернути на ліву сторону. Те ж саме в іншу сторону. Вправа виконується по 5 разів в кожну сторону. М’язи шиї розслаблені.

• Початкове положення: ноги трохи ширше плечей, руки зігнуті в ліктях. При рівномірному диханні витягнути праву руку вперед, повернувши туло вище ліворуч, і потім повернутися у вихідне положення. Повторити попере менно 2-3 рази кожною рукою.

• Вихідне положення: основна стійка, руки на поясі. При рівномірному подиху підняти зігнуту в колі не ногу, потім розігнути ногу в коліні вперед. Після цього зігнути ногу в ко олені і опустити вниз. Повторити пно чередно 2-3 рази кожною ногою.

• Стоячи, зігніть праву ногу в коліні, стегно повинно бути паралельно підлозі. Корпус нерухомий. Відведіть стегно до відмови вправо, зробите кілька пружних рухів. Зберігайте рівновагу. Те ж саме виконайте лівою ногою вліво.

• Стоячи, зігніть праву ногу в коліні, повільно здійснюйте кругові рухи стопою в кожну сторону. Рухи повинні бути максимально більшого радіуса обертання. То ж виконайте для лівої ноги. Можливо, спочатку вам здасться, що кожен день виконувати ці вправи дуже втомлює. Але якщо ви страждаєте вегетосудинною дистонією і вже безуспішно перепробували різні способи лікування, спробуйте, і ви швидко переконаєтеся в тому, що ця гімнастика реальний вихід для вас.

 

Читайте наші статті:

Нікотин гасить бажання

Тренування м’язів спини і живота

Як кинути пити?

Весна – сезон авітамінозу