Лікувальні властивості і протипоказання акації

акация, акація, застосування акації

Мало хто знає, що дерево з приємним запахом в період цвітіння, яке називають акація, володіє цілим рядом лікарських властивостей. В якості сировини для виготовлення ліків використовують кору, плоди, квітки та листя дерева. Збір квітів роблять під час цвітіння, коли бутони ще не до кінця розпущені. Сушать їх, час від часу перевертаючи в приміщенні, яке добре провітрюється, без сторонніх запахів.

Корисні лікарські властивості акації

Лікувальну дію надає акація при багатьох захворюваннях, серед них можна відзначити радикуліт, ревматизм, розлади нервової системи. Ліки на основі акації надають спазмолітичну дію, відмінно знімають жар, виводять зайву рідину з організму. Широко застосовується, як і пижмо, при виразці шлунка і гастритах. Також акація входить в склад гомеопатичних препаратів і знижує вміст азоту в крові.

Так як склад акації ще не до кінця вивчений, з кожним роком з’являються нові застосування цього корисного дерева в медицині.

Застосування акації в лікувальних цілях

У гінекології для лікування різних запалень застосовують такий відвар: на дві склянки очищеної води беруть велику ложку сухих суцвіть, після закипання витримують на вогні хвилини дві. Після зціджування доводять об’єм до початкового. До прийому їжі випивають одну десертну ложку отриманої рідини не більше 4 разів на день.

Настоянку для лікування безпліддя готують таким чином: на 300 грам горілки беруть одну велику ложку квітів, змішують і ставлять на сонячне місце, де витримують два тижні. Після проціджування настоянка готова до вживання. У нерозведеному вигляді її приймати не можна, необхідно трохи змішати з водою і приймати тричі на день.

Також у гінекології для позбавлення від ерозії і при запальних процесах використовують спринцювання з допомогою відвару з квіток. Для цього протягом трьох хвилин кип’ятять квітки акації (на одну ложку беруть півлітра води), ретельно проціджують, остуджують до приємного теплого стану і проводять спринцювання. Процедуру роблять по одному разу на ніч протягом десяти днів, не пропускаючи жодного дня, інакше ефекту від лікування не буде.

Цієї звичайної настойкою можна прибрати зубний біль. Заливають ложку квіток однією склянкою води, доведеної до кипіння, закривають щільно кришкою. Коли настоянка буде теплою, їй можна полоскати зуби.

Лікувальні властивості і протипоказання акації

Для лікування гастриту і виразки шлунка готують відвар з кори дерева. На одну десертну ложку беруть півлітра води. Спочатку кип’ятять не менше 20 хвилин, після проціджування ще раз кип’ятять, поки об’єм не буде початковим. Отриманий відвар ділять на два дні і за однаковими порціями п’ють.

При сильному кашлі заварюють невелику кількість висушених квіток, доводять до кипіння і ще трохи тримають на вогні. П’ють кожен день протягом місяця, навіть якщо кашель пройшов, 2 невеликі ложки до їжі.

Протипоказання акації

При неправильному приготуванні і при прийомі великих доз рослина може бути отруйна. Тому готувати ліки слід згідно з рецептом, а вживати з обережністю. При найменших побічних явищах прийом ліків з акацією слід одразу ж скасувати. Отруєння ліками супроводжуються головним болем, сильною нудотою, сонливістю та блюванням. При болях у животі та судоми необхідно надати першу допомогу і викликати лікаря. Особлива небезпека криється саме в корі.

Протипоказане лікування акацією при гастриті, вагітності, годуванні груддю та індивідуальної непереносимості.

Слід бути обережними і при зборі сировини для виготовлення ліків, побічні ефекти можуть з’явитися навіть на цьому етапі.

 

Читайте наші статті:

Лікувальні властивості і протипоказання конюшини

Підмор: лікувальні властивості і протипоказання

Топінамбур: лікувальні властивості і протипоказання

Спориш: лікувальні властивості і протипоказання