Селен актив при щитовидці: як приймати

Селен для щитовидки

Головним мікроелементом для правильної роботи нашої ендокринної системи завжди вважався йод. Лікарі призначають цю добавку у вигляді таблеток, ламінарії або морських водоростей. Позитивний вплив йоду вже давно доведений факт, а користь прийому селен актив при щитовидці відкрили всього лише півстоліття тому. Селен бере участь в утворенні гормонів, виробляє особливі ферменти, які відповідають за перетворення гормонів в активні форми. Вживаючи в розумних дозах йод, селен і вітамін Е — ми забезпечуємо організму повний комплекс підтримки ендокринної системи.

Правильне харчування при хворобах щитовидки

Насамперед ендокринологи при постановці діагнозу гіпо- або гіпертиреозу радять скорегувати раціон. Важливо щоб харчування було повноцінним, містило багато продуктів багатих на йод і селен. Він знаходиться в грунті, воді та рослинах у вигляді органічних і неорганічних сполук. Як і йод він міститься в морській солі, морепродуктах, субпродуктах, борошні грубого помелу і крупах. Проблема полягає в тому, що кількість селену дуже залежить від якості ґрунту та кормів, що робить його дозу в певних продуктах непостійною.

Крім цього селен активно виводиться з організму з кавою та алкоголем. Відзначається його низька концентрація в організмі курців, а також при щоденному вживанні рису і яєць. Біологічні добавки з селеном можуть вирішити питання його дефіциту, забезпечивши щитовидку усіма необхідними мінералами для нормальної роботи. При нестачі селену в організмі спостерігаються такі проблеми:

  • Больові відчуття в суглобах
  • Погіршення стану волосся і нігтів
  • Погіршення роботи печінки і внутрішніх органів
  • Зниження імунітету
  • Порушення вироблення гормонів

Як вживати селен і в яких дозах

Достатня кількість елемента в організмі матері захистить її не тільки від передчасних пологів і проблем на останніх місяцях вагітності, але і дозволить малюкові сформувати хороший імунітет і здорову щитовидку. Селен не просто виводить токсини і оберігає організм від передчасного старіння, він є структурним елементом щитовидки. Мікроелемент відповідає за синтез гормонів, без яких не функціонує жодна система в нашому тілі. Доведена користь прийому елемента для лікування автоімунних станів, а також для нормалізації вироблення гормонів Т4 і Т3.

Норма споживання селену встановлена ​​в районі 50-55 мкг на добу. Не рекомендується споживати менш як 40 мкг, так як це може викликати серйозний дефіцит елемента. Максимальна допустима доза 300-350 мкг на добу, може бути призначена лікарем після детальної консультації та обстеження хворого. При споживанні великої кількості мікроелемента відбувається надлишок і отруєння організму. Стан називається селеніт і супроводжується нудотою, блювотою і болями в шлунку.

Деякі дослідження підтвердили, що низький рівень елемента в крові в поєднанні з дефіцитом йоду асоційований з підвищеним ризиком формування як дифузного зобу, так і вузлів у щитовидній залозі. Приймати селен рекомендується як для лікування, так і в якості профілактики будь-яких проблем з ендокринною системою.

 

Читайте наші статті:

Селера для схуднення: що можна приготувати

Трави від кашлю

Вітамін С для обличчя: позитивні властивості

Спіруліна для схуднення: спосіб застосування