Як довго можна пити сечогінні трави

трави
Майже в кожному рецепті від запальних захворювань нирок і сечових шляхів присутні сечогінні трави. Зрозуміло, що це обов’язковий компонент лікування, але у читачів часто виникає питання: як довго можна пити сечогінні трави і чим вони відрізняються від хімічних діуретиків? Це, дійсно, принципово важливе питання. Різниця величезна, і не в користь хімічних препаратів, хоча зараз розроблено багато сучасних засобів, де йдеться про мінімальних побічних ефектах. Найсумніше, що ці ліки необізнані люди стали приймати, щоб вирішувати не тільки лікувальні, але і «косметичні» завдання, наприклад, жінкам рекомендують для схуднення, або спортсменам, щоб швидко зігнати вагу. Навіть культуристи викликають штучне зневоднення організму, щоб їх м’язи виглядали більш рельєфно. Але давайте розберемося, чим ризикують ті, хто приймає сечогінні ліки без призначення лікаря.

• Ці препарати виводять з організму калій, підвищуючи стомлюваність. Калій необхідний для нормальної роботи серцевого м’яза. Уявляєте, що може статися, якщо спортсмена збезводнити такими препаратами, а потім дати високу фізичну навантаження?

• Ці препарати деколи самі по собі небайдужі для нирок.

• В той же час вони затримують кальцій, що може призвести до відкладення солей, в тому числі і в нирках.

• Також діуретики негативно впливають на рівень «поганого» холестерину в крові та підвищують ризик діабету.

• У чоловіків на тлі прийому сечогінних засобів можуть виникнути проблеми з потенцією.

Рослинні діуретики в народній медицині використовуються з давніх часів. Вони діють слабше, ніж сучасні синтетичні препарати, але зате набагато менш токсичні. Якщо грамотно підібрати рослинна сечогінний засіб, то його можна буде використовувати довгий час без побічних ефектів. Краще підбирати трави з допомогою кваліфікованого травника або досвідченого цілителя, або вибрати спеціальні чаї, які пройшли всі необхідні дослідження і відповідають сертифікатам якості. На ринку продуктів такого типу доволі багато, але великою ефективністю вражають продукти українського бренда Органик Хербс. Він випускає чаї і каплі, які допоможуть в лікуванні і профілактиці заховорювань нирок і сечових шляхів. Серед асортименту продукції сечогонних препартаів найбільш популярні каплі на основі таких трав як: марена , копійочник, золотушник і тд. При запаленні сечовивідних шляхів (цистит, пієлонефрит) також можна використовувати квіти пижма, листя і траву грициків, ягоди і листя брусниці, мучниці. І ще один факт, який пояснює незмірно більшу безпеку рослинних сечогінних, -це те, що практично всі рослини мають у своєму складі натуральний калій, який автоматично заповнює той, що буде виведено з сечею. Ніякої синтетичний препарат не може врахувати всіх складових натурального рослини. У природних засобах все збалансовано. А якщо ви будете використовувати грамотно складені збори, то в них включені вітамінні рослини з високим вмістом мінеральних речовин. > Таким чином, якщо говорити про загальні рекомендації, то сильні сечогінні трави типу листя брусниці, мучниці, хвоща польового, ягід ялівцю у вигляді монотерапії краще застосовувати не більше 2 тижнів, а в складі зборів можна і до місяця. При цьому треба враховувати, що ягоди ялівцю володіють подразнюючою дією на нирки і підходять не всім, а ведмежі вушка (мучниця) не рекомендуються при гломерулонефриті, так як можуть викликати алергію і теж трохи дратують нирки. > Сечогінні трави м’якшого ефекту: ягоди брусниці, волошка, оман і т. д. можна приймати без перерви до 3-4 місяців. А краще всього — міняйте збори кожні 1-2 місяці, тоді ефект буде більш широкий і м’який.

Читайте наші статті:

Лікуємо імпотенцію народними методами

Набряк ніг

Хронический гастрит

Як лікувати цистит, якщо антибіотики протипоказані?