Зимова поїздка в гори: що потрібно знати

активных отдых в горах, что взять с собой в путишествие
Найважливіше в зимовому відпочинку в горах — зберігати тепло! Більшість нещасних випадків у горах пов’язані з травматизмом, або з переохолодженням. Будь-яка, навіть добре спланована поїздка може закінчитися з-за того, що відпочиваючі не дотримуються елементарних правил. Дотримуйтесь кількох простих порад — і ваша відпустка пройде відмінно.

Термобілизна, шкарпетки

Цей предмет одягу обов’язково повинен бути присутнім у вашій дорожній сумці, яку ви готуєте для поїздки в гори. Повірте, на схилі абсолютно ніхто не побачить ваших мереживних стрінгів і бюстгальтера з push-up ефектом. Ці милі дрібнички не те, що вас не зігріють, але і більш того — ви заробите запалення або переохолодитися. І залишок вашого відпустки проведете в готельному номері з термометром під пахвою. В першу чергу ви повинні думати про своє здоров’я, а значить — одягайте термобілизна.

Тримайте ноги, шию і голову в теплі. Якщо у вас в шафі завалялися вовняні шкарпетки, які коли-то вам зв’язала бабуся — обов’язково розміщуйте їх в сумку. Цей простий предмет гардероба не тільки допоможе вам зігріти ноги, але і захистить весь організм від застуди або переохолодження.

Бережіть шию поперек

Не потрібно демонструвати на узвозі всім свої шикарні волосся. По-перше, від морозу і снігу вони швидко псуються і стають ламкими і млявими, а по-друге, ви ж напевно не хочете заробити отит або менінгіт! У вас повинні бути добре закутана шия і поперек, адже все тепло вивітрюється саме з розкритого коміра або випущеної назовні кофти.

Одягайте рукавички

Бережіть свої руки від переохолодження. На узвозі, в розпал веселощів і забав, ви просто можете не помітити обмороження. За 30-40 хвилин до виходу намажте руки жирним живильним кремом. Тонкий шар такого крему додатково захистить ваші руки від низьких температур.

Крема та лосьони для рук Ви можете знайти на сайті Фітомаркет.

Сауна: партеся після катання і прогулянок

Якщо на гірськолижному курорті, де ви плануєте провести відпочинок, є сауна — користуйтеся нею тільки після катання на лижах (санях, ковзанах і так далі). Розпарене після сауни тіло буде погано слухатися і повільніше реагувати на крутих спусках і поворотах. Крім того, підхопити в такому стані застуду або запалення в рази простіше і легше. Тому — покаталися, в сауну і в ліжко.

Не зловживайте алкоголем

По-перше, це поїздка в гори для активного відпочинку, а не пиятика. По-друге, після дози алкоголю ваше тіло буде погано реагувати на сигнали мозку про небезпеку, так як алкоголь значно знижує реакцію. Ніхто не скасовує склянку глінтвейну після активного відпочинку, але виключно після і ніяк не до.

Дотримуючись наші рекомендації, ви не тільки добре відпочинете, але наберетеся сил, енергії та позитиву на весь наступний рік! Бажаємо вам приємного катання веселих і незабутніх пригод!

 

Читайте наші статті:

Прогулянки взимку, що треба врахувати

Очищаємо організм після зими

Сім порад як мотивувати себе на ранкову зарядку

Набряк ніг