Три важливих принципу для організації роботи за письмовим столом

письмовий стіл, дитина за письмовим столом,

Різноманітні завдання і використання різних робочих матеріалів та оргтехніки призвели до того, що на нашому столі скупчується все більше речей. Це призводить до відсутності їх огляду і абсолютно несвідомо відволікає нас. У цій статті ви познайомитеся з трьома найважливішими принципами організації роботи за письмовим столом:

Досяжність, кожна річ має лежати на своєму місці

Вам напевно знайоме! Вам письмовий стіл здається дуже маленьким. Він завалений предметами, які вам необхідні в роботі. Крім телефону та лотки для паперів, звичайно ж, блокнот, стікери, олівці, дирокол, степлер, антистеплер, ластик, клей, годинник, квітка, калькулятор, замазка, друк, поштові ваги і т. д.

Не правда нелегко розібратися в такій купі речей? Та й після збирання письмовий стіл все одно виглядає якось неохайно. При цьому ви відчуваєте відчуття, що не можете відмовитися ні від однієї з цих речей. А вам і не потрібно відмовлятися. Спробуйте перевірити інший варіант: упорядкувати всі речі інакше.

Що і де знаходиться в кабінеті?

Незалежно від того, наскільки великий або маленький ваш кабінет, чи працюєте ви в кабінеті один або з кількома колегами, делікатне ви або неохайний – є дуже простий спосіб, як розташувати всі речі по своїх місцях. Це принцип досяжності.

Все, чим ви часто користуєтеся, повинно бути завжди під рукою.Те, що вам необхідно не так часто, розташуйте подалі, приберіть в шафу або ящик столу.
Зараз ви, напевно, себе питаєте, у чому ж переваги цього способу. Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то вам не доведеться кожного разу вирішувати заново, що і куди покласти. Приміром, лотками протягом дня ви користуєтеся рідко, тому їх, швидше за все, слід розташувати в зоні 2. Картотеку взагалі можна розмістити за межами кабінету, в зоні 3. Якщо абсолютно не потрібні на даний момент речі не трапляються вам під руку, то ви зможете приділити набагато більше уваги поточним завданням.

Принцип досяжності на прикладі письмового столу

Те, чим ви часто користуєтеся, має лежати поруч з вами, на зручному для вас місці. Все, що вам необхідно рідко, приберіть в ящики столу, шафи або полиці. Приміром, рахунковій машині, яка вам потрібно тільки для складання щомісячного звіту, нічого робити на вашому письмовому столі.

Напевно і олівці ви захочете покласти на більш зручне і пригоді місце. Однієї ручки вам цілком достатньо, а запасні олівці можна прибрати в ящик столу або тумбочку для канцелярських товарів. Ножиці, які вам практично ніколи не потрібні, відправляються в ящик столу. При необхідності їх можна дістати, а потім знову покласти на місце. Звикайте поступово класти речі на місце, після того як ви скористалися ними. Ось так от ви могли б чітко організувати роботу за вашим письмовим столом.

А ось вам і інші поради. Чи Можете ви бути більш організованим?

Крім принципу досяжності ми розглянемо ще й інші: «Кожна річ повинна лежати на своєму місці і «Покористувався – відразу поклади на місце».

  • Телефон у вас під рукою.
  • Ручки стоять вертикально на підставці. Адже лотки для ручок займають занадто багато місця, та й коли витягаєш одну ручку, інші приводиш в безлад.
  • Зробіть таку тематичну ланцюжок, наприклад: телефон – стікери – ручка – дирокол – скотч – швидкозшивач – мобільник – КПК – зовнішній жорсткий диск — флешка

Якщо ви скористалися яким-небудь з цих предметів, відразу ж покладіть його на місце.

Порядок для квапливих і інтуїтивних

Іноді мені хто-небудь говорить, що міркувати про те, що повинно лежати на письмовому столі, а що ні, що для нього занадто складно і клопітно. «Звідки мені знати, як часто я користуюся калькулятором, нехай собі лежить», — бурмочуть часом деякі. Цим людям і вам, якщо ви зараз говорите, я рекомендую ось що: забудьте все, що ви зараз прочитали і спробуйте виконати наступне:

  • Візьміть картонну коробку і покладіть в неї все «знаряддя праці», які зазвичай лежать на вашому письмовому столі.
  • Продовжуйте працювати далі у звичайному режимі.
  • Якщо ви хоч раз використовували в роботі якої-небудь з цих предметів, наприклад, олівець або дирокол, залиште його на письмовому столі. Це стосується не тільки тих речей, які ви дістали з коробки, але також і тих «знарядь праці», які ви витягли з ящика столу, взяли з полиці або тих, які лежали десь біля столу.
  • В кінці робочого дня підведіть підсумок. Перед вами лежать всі речі, якими ви користувалися сьогодні (зона 1), а в коробці залишилося те, що вам у цей день не згодилося.
  • Для кожної речі, якою ви користувалися в цей подіти, знайдіть на вашому письмовому столі раціональне постійне місце. Предмети, які залишилися в коробці, розташуєте в більш віддалених місцях. (зона 2)

 

Читайте наші статті:

Дитяче ліжко з пеленальним столиком? Чи потрібна вона?

Автокрісло для дитини: як правильно вибрати

Шоколадний експерт: вчимося вибирати шоколад

Джинсовий піджак з чим носити