Сім порад як мотивувати себе на ранкову зарядку

зарядк в домашних условиях, утренняя зарядка
В зарядці найскладніше — створити звичку робити її кожен день. Ми рекомендуємо гнучкий підхід: Ви унікальні і не схожі на інших людей, тому перепробує всі сім правил, що пропонуються нижче, поки не знайдете те, що працює для вас особисто.

Починайте з коротких програм

Привчання себе до ранкової зарядки — окрема велика мета, а виділяти щодня десять або двадцять хвилин простіше, ніж годину. Збільшуйте тривалість поступово. Якщо ви займаєтеся 10 хвилин кожен день, це 70 хвилин фітнесу в тиждень!

Знайдіть партнера

Люди рідше пропускають зарядку, якщо від них залежить хтось ще. Кращий варіант — командний вид спорту, але і на ранкову пробіжку реально знайти супутника.

Робіть приємні завдання

Вибирайте програму, що приносить вам задоволення. Вмикайте ігрові елементи, щоб був азарт. Регулярно міняйте програми, щоб зарядка не набридла.

Прислухайтеся до тіла

Прокинувшись, задайте собі питання — що просить моє тіло? Потягнутися, енергійно порухатися, прогулятися, вивільнити силу? Всі поради зі сторони (навіть професійних тренерів) звіряйте з внутрішніми відчуттями. Ваші бажання важливіше чужих інструкцій.

Використовуйте навчальний відео

Відео-зарядки хороші тим, що за вас все вже придумали — можна зосередитися на виконанні, не тримаючи в голові порядок і тривалість вправ. Багато помічають, що в компанії з відео-тренером викладаються краще, ніж при самостійному виконанні, за той же час.

Сніданок треба заслужити

Мудре давнє правило, яке не лише покращує апетит і метаболізм, але і дисциплінує — їсти-то хочеться! Тому виконуйте зарядку перед сніданком. Щоб не перевантажувати свій організм важкою їжею, після зарядки рекомендується поснідати легкою, та низькокалорійною їжею. Чудовим варіантом будуть каші або спеціальні вуглеводні батончики.

Не пропускайте: міняйте тип навантаження

Якщо зарядку робити не хочеться, справа тільки в програмі. Скоротіть або замініть її — наприклад, замість велотренажера виконайте розтяжку. Головне — звикайте робити зарядку щодня.

Три «шкідливих» ради

Будьте обережні — ці поради підходять не всім:

1. Пошукайте рекомендації на Інтернет-форумах. Порадників на форумах можна умовно розбити на новачків і тих, хто займається давно і успішно. Перші в захваті діляться тільки що випробуваної програмою, не критично оцінивши всі її плюси і мінуси. Другі часто вже встигли забути, як бути початківцями.

2. Вмикайте бадьору музику. Підходить людям, які мають досить самодисципліни і досвіду. Новачкам же ще має накопичити багаж вправ і навчитися слухати тіло, а високий темп заважає цьому.

3. Доводьте кожну програму до кінця. Є контрсовет: «краще недодавить, ніж передавити». Надмірне завзяття на початку призведе до того, що з кожним вранці енергії буде залишатися усе менше.

 

Читайте наші статті:

Досить хвилюватись

Набряк суглоба

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни

Прогулянки взимку, що треба врахувати