Годування грудьми, що потрібно знати?

Годування грудьми

Грудне вигодовування — це найкращий спосіб харчування дітей раннього віку.

Лактація — це фізіологічний процес утворення, накопичення і виведення грудного молока.

Вченими доведено його позитивний вплив на здоров’я як мам, так і дітей. Але у недосвідченої мами може виникнути невпевненість і безліч питань, пов’язаних з грудним годуванням. Найголовніше — бажання годувати малюка грудьми, а також інформація про те, що таке лактація і яких правил потрібно дотримуватися.

Дуже важливі для старту лактаційного процесу раннє прикладання малюка до грудей, його спільне перебування з мамою з перших хвилин і днів життя і професійна допомога медичного персоналу.

  1. Правильне прикладання дитини до грудей, щоб вона захоплювала яснами саме ареолу, а не тільки сосок. Тріщини і біль в ньому виникають тільки тоді, коли малюк робить це не так, як потрібно (порушена техніка прикладання і смоктання). Якщо тріщини глибокі і болючі рекомендується Фемофіт ланолін фарм крем для сосків, на основі високо очищеного ланоліну і натуральних олій.

Фемофіт Ланолін Фарм крем для догляду за сухою і чутливою шкірою сосків з маслом обліпихи — продукт на основі 100% ультрачистої ланоліну без смаку, без ароматизаторів, легко проникає в зовнішні шари шкіри, утворюючи тонкий ліпідний бар’єр, запобігає сухості шкіри, відновлює водно-жировий баланс і робить її еластичною. Натуральне масло обліпихи прекрасно загоює пошкоджені ділянки шкіри, зволожує, знімає запалення і подразнення.

Рекомендації до застосування:

— Призначений для жінок в період лактації і годування грудьми для зняття неприємних відчуттів в сухих потрісканих сосках.

— Як профілактичний засіб рекомендується почати використовувати в останньому триместрі вагітності, дозволить зберегти шкіру сосків здоровою.

  1. Нічні годування. Немовлята не витримують тривалого голоду (протягом 6 годин). Крім того, вночі виробляється гормон пролактин, відповідальний за вироблення молока. Стимуляція грудях в нічний час допомагає продукції молока. Тому протягом першого року рекомендується перебування дитини в одній кімнаті з мамою.
  2. Виключно грудне вигодовування! Протягом перших 6 місяців життя дитина не потребує ніякої іншої їжі або пиття, крім материнського молока. На запитання, чи можна і чи потрібно давати водичку, є одна відповідь: молоко на 88% складається з води! Інша їжа і напої не принесуть ніякої користі організму дитини і зроблять негативний вплив на процес лактації і годування.
  3. Не давати дитині сосок і пустушок. Помилкою є думка, що соску смоктати легше. Насправді це важче, так як техніка смоктання грудей і соски різна. Якщо виникає необхідність дати дитині зціджене молоко або іншу їжу, робіть це за допомогою ложечки.
  4. Уникати стресових ситуацій, а близьким людям варто підтримувати маму в хорошому настрої. Допомагати їй, полегшити її фізичний та психологічний стан, щоб вона була здоровою та добре себе почувала.

За виділення молока з грудей відповідає гормон окситоцин. Окситоцин утворюється у мами, коли вона спілкується з малюком, піклується про нього, бере на руки. Деякі жінки-годувальниці помічають, що з грудей починає виділятися молоко, навіть коли вони просто думають про малюка. Синтез гормону окситоцину може бути пригнічений гормонами стресу, а порушення виділення молока часто приймається за його відсутність.

Виконуйте наші рекомендації, щоб годувати грудьми вашого малюка скільки потрібно!

 

Читайте наші статті:

Що порушує наш метаболізм?

Встановлюємо інтимну рівновагу

Смачні та корисні десерти на основі протеїну

Як правильно доглядати на ногами?