Досить хвилюватись

«Усі хвороби від нервів» — частенько повторює більшість людей. І не дарма. Сучасні вчені цілком згодні: стрес дійсно впливає на стан нашого здоров’я. Саме так і працює психосоматика організму.

Досить хвилюватись

Здорового і міцного альфа-самця мавпи в ході експерименту посадили в клітку без зручностей. А поруч помістили іншого, менш домінантного, але явно більше везучого. На очах у товариша він смачно їв і проводив час з гарненькою мавпочкою. Через кілька місяців перший на нервовий грунті дуже змінився, він придбав цілий букет хвороб.

Ми недалеко пішли від наших передбачуваних предків. Страхи, незадоволені потреби і розчарування дійсно можуть перетворитися в артрит або гіпертонію. Чому так відбувається?

Перша причина — характер реакції на стрес. Один чоловік у важких умовах самопочуття не змінюється. Інший з часом починає скаржитися на серце, печінку і екзему. Активна поведінка підвищує опірність організму, тактика вичікування і бездіяльність послаблюють його і викликають психосоматичні захворювання. Після стресу, коли організм нарешті розслабляється, зазвичай і відбувається збій.

Буває, у людини в результаті дійсно розвивається захворювання, яке підтверджують УЗД, аналізи крові та інші обстеження. Але є і більш складні — так званий соматизований розлад. Наприклад, пацієнт скаржиться на болі в серці, а показники у нього як у космонавта перед польотом. Знаходить у себе всі симптоми шлунково-кишкового захворювання, але лікарі не бачать ніяких відхилень. Якщо ж лікар доведе складному пацієнтові, що його серце або печінка в порядку, хвороба чудесним чином переїде в іншу частину тіла. Важливо зрозуміти, що хоче донести до вас організм, коли він видає реакцію у вигляді наривів в горлі, температури або болю в шлунку. І розібратися в самій ситуації. Також корисно займатися улюбленою справою, вчасно розслаблятися і зміцнювати нервову систему.

Деякі чаї і натуральні добавки допоможуть вам знизити тривогу, заспокоїти нервову систему. Наприклад, чай з ромашки традиційно використовується як засіб від тривоги, стресу і розладів шлунка. Ця квітка має властивості, які схожі на властивості ліків-антидепресантів.

Корінь валеріани дуже популярний через свої седативні властивості. Приймайте натуральний препарат Валеріана форте, Валеріана сироп або гель заспокійливий Валеріана + Пустирник + Глід, коли у вас виникають сильні напади тривоги, з якими важко впоратися.

Для нервової системи необхідний збалансований комплекс макро і мікроелементів. Рекомендується заспокійливий комплекс Релакс, який здатний зменшувати психоемоційне напруження, агресивність, конфліктність, підвищувати соціальну адаптацію.

У аювердичній медицині для боротьби зі стресом застосовують медитацію і рослину ашваганда, яка відмінно заспокоює нервову систему і має загальнозміцнюючу дію. ЇЇ можна застосовувати у вигляді добавок дієтичних, наприклад, Ашваганда капсули 500 мг №60.

Деякі аромати мають заспокійливий ефект. Спробуйте понюхати заспокійливі ефірні масла. Базилік, аніс і сандал — відмінний вибір — вони знижують напругу в тілі і допомагають прояснити розум.

Читайте наші статті:

Як стрес впливає на стан шкіри.

Білий шум – допомога для молодих батьків.