Чи потрібно вечеряти?

Сакраментальне «вечерю віддай ворогові» багатьма сприймається як пряма вказівка. Найстійкіші не просто відмовляються від вечірнього прийому їжі, але взагалі нічого не їдять після шостої вечора, втішаючись дозволеним кефіром. Потім вони пишуть на форумах, що влізти в штани 42-го розміру вдалося, але іноді прямо посеред ночі виявляють себе перед відкритим холодильником з багатошаровим бутербродом в руках. Так протестує доведений обмеженнями організм. Однак все ж таки чи обов’язково вечеряти?

Чи потрібно вечеряти

Як показує практика, великі перерви між прийомами їжі не дуже корисні для шлунково-кишкового тракту. Особливо при виразці або гастриті в анамнезі. Ідеально харчуватися кожні 3-4 години. Якщо ви весь день їсте на бігу, а потім ще і залишаєте себе без вечері, то в перспективі це може призвести до дефіциту вітамінів і мінеральних речовин, а заодно і до набору ваги! Дефіцит їжі гальмує обмін речовин, кожну ухваченную калорію організм прагне перетворити в жир.

Чи варте здоров’я цього? Крім того, вечірня їжа зміцнює імунітет. Але вечеря повинна бути легкою і ситною. Для цього чудово підійде білкова їжа, овочі, кисломолочні продукти, трав’яні чаї та продукти багаті клітковиною. Наприклад, каші Тайфун — відмінне джерело розчинної і нерозчинної клітковини, натурального пребіотика і ягід. Чудово вгамують почуття голоду і подарують організму корисні речовини.

З трав’яних чаїв рекомендується фіточай Тайфун. Кожен його компонент володіє широким терапевтичним спектром впливу на організм, а застосування їх комплексу призводить до м’якого очищення організму від шлаків і токсинів. Добре на вечерю їсти сир з ягодами годжі (джерело вітамінів і мікроелементів, низькокалорійний продукт) або з брусничною пастою. Склянку кефіру з ложкою подрібненого насіння льону або псиліума (лушпиння подорожника) буде відмінним варіантом корисної вечері.

Варто пам’ятати, що на вечерю не варто вживати жирні, смажені, борошняні, солодкі вироби.

І пам’ятайте, не віддавайте вечерю ворогові, а просто вибирайте правильні продукти!

Читайте наші статті:

Легкий спосіб схуднути

Сім порад як мотивувати себе на ранкову зарядку