Часте сечовипускання у жінок: тест для виявлення захворювання

Часте сечовипускання, нетримання сечі.

Нетримання сечі – це захворювання, яке зустрічається в середньому у кожної третьої жінки у світі. Але вони соромляться про нього говорити, навіть лікаря. А між тим при своєчасному зверненні до лікаря захворювання можна вилікувати.

Спочатку про роботу сечовивідної системи. В нормальному стані сеча, накопичуючись в сечовому міхурі, розтягує його. Рецептори, які знаходяться в стінці сечового міхура, посилають сигнал у головний мозок про те, що пора в туалет. Під час наповнення сечового міхура м’яз, що відповідає за його спорожнення, знаходиться в розслабленому стані. При спорожненні вона скорочується. При скороченні цього м’яза виникає нетримання сечі. Такий вид нетримання називається імперативним. Воно може бути пов’язано з інфекційними, неврологічними захворюваннями, пухлинами.

З-за недостатності сфінктера сечового міхура розвивається стресове нетримання. Причинами розвитку захворювання бувають опущення тазових органів, стінок піхви, недолік естрогенів при клімаксі, пошкодження м’язів таза після операції або пологів. Цей вид нетримання виникає при підвищенні тиску в сечовому міхурі. Наприклад, при чханні, сміху, фізичному навантаженні, піднятті тяжкості. Приблизно у половини жінок з нетриманням сечі причини змішаного характеру.

Терміново до лікаря

Нетримання сечі – це важливий симптом, який свідчить про захворювання органів сечовивідної системи. Слід подолати помилковий сором і звернутися за медичною допомогою. Лікар порекомендує, як заповнювати спеціальний щоденник сечовипускань, призначить аналізи, необхідні обстеження. У щоденнику будуть зазначатися: час кожного спорожнення сечового міхура, є чи немає при цьому біль, харчовий раціон, лікарські препарати. Після обстеження буде призначено лікування. Хочу зазначити, що захворювання, діагностика якого розпочато вчасно, добре піддається лікуванню.

Перелік деяких дієтичних добавок для відновлення і підтримки здоров’я сечовидільної системи:

Діурол

Цистофіт

Лесплефовіт

Уроцист

Анкета для виявлення захворювань сечового міхура

Відповідайте на питання і кількість балів:

0 — немає
1 — трохи чи рідко
2 — середньо чи часто
3 — дуже часто або дуже сильно
А тепер дайте відповідь на питання і поставте відповідну кількість балів:

1. Як часто при виникненні позиву у вас виникають труднощі з утриманням сечі?

2. Як часто протягом дня ви відвідуєте туалет?

3. Як часто ви прокидаєтеся вночі, щоб сходити в туалет?

4. Як часто буває нетримання сечі?

Підсумуйте і оцініть результат за кількістю балів:

0 – сечовий міхур у порядку
1-3 – є незначні розлади сечовипускання
4-6 – є помітні розлади сечовипускання
7-9 – є виражені розлади сечовипускання
10-12 – у вас серйозні розлади сечовипускання

Профілактика захворювання: від фізичного навантаження до харчування

1. Уникайте підняття тягарів. Рухи призводять до різкого підвищення внутрішньочеревного тиску: ривки і підйом тяжкості в горизонтальному положенні призводять до травмування м’язів тазу.

2. Підтримуєте оптимальну масу тіла. Надмірна вага провокує збільшення тиску на сечовий міхур.

3. Кидайте курити. Речовини, що входять до складу диму, провокують кашель, викликає нетримання сечі.

4. Виключіть з раціону продукти, які можуть дратівливо діяти на сечовий міхур. А саме: цитрусові, алкоголь, гострі приправи, кофеїн, помідори, газовані напої, замінники цукру. Варто також виключити продукти, які можуть викликати запори. Дуже корисна дієта, багата клітковиною, яка складається з овочів і фруктів.

5. Не обмежуйте себе в рідині. Чим менше сечі виробляється, тим вона більш дратівливо діє на стінку сечового міхура.

6. При виборі засобів індивідуальної гігієни відмовтеся від продукції з ароматичними добавками.

І, повторюся, якість життя можна покращити за допомогою підібраних лікарем ліків. Головне, вчасно звернутися за медичною допомогою. Не відкладайте це на завтра. Тоді ваше життя стане спокійніше і радісніше.

 

Читайте наші статті:

Як довго можна пити сечогінні трави

Як боротися з відкладенням солей?

Трофічна виразка: рецепти народної медицини

Властивості ефірних масел (ароматичних масел