Підвищуємо концентрацію уваги

Робота мозку та концентрація

Похвалитися залізною витримкою і високим ступенем зосередженості може лише один з десяти дорослих. Високий рівень стресу на роботі, погана шумоізоляція наших квартир і офісів — це лише кілька з причин нашої поганої зосередженості. А не так давно вчені з Колумбійського університету США довели, що заучування віршів напам’ять не впливає на активність лімбічної системи нашого мозку. Які ж методи варто використовуватися, щоб дійсно поліпшити пам’ять та увагу?

Усуньте відволікаючі фактори

Найкраще якщо для роботи у вас існує певне місце, на зразок робочого кабінету, де буде тихо і вас ніхто не потурбує. На жаль, багато хто нині працює вдома, де маленькі поділи, гаджети і постійний шум дуже відволікають. Варто ввести ряд обмежень для відвідування вашої робочої кімнати, коли ви зайняті справою. До речі, у дітей може виникнути потреба робити перерви частіше, ніж у дорослих. Не відмовляйте дитині в необхідності побігати по квартирі або подуріти, її мозок буде працювати набагато краще після перерви.

Визначте, коли ваш мозок найбільш продуктивний

Байки про поділ людей на сов і жайворонків не так вже й далекі від істини. Наші біоритми набагато складніші, але якщо ви визначите час вашої найбільшої продуктивності, то зможете виконувати великі завдання набагато швидше саме в ці години. Ліки навряд чи допоможуть вам налагодити біоритми або поліпшити концентрацію, набагато краще з цим завданням справляються прості щоденні вправи. Поліпшити роботу мозку можна за допомогою:

  • Прогулянок на свіжому повітрі
  • Вивчення іноземних мов
  • Читання не менше години в день

Розділіть великі завдання на дрібні

Згідно з останнім дослідженням, що у дітей, що у дорослих, одночасне виконання декількох великих завдань веде до контрпродуктивності. Наш мозок легко зосереджується лише на одному завданні за раз. Щоб поліпшити продуктивність школяра запропонуйте йому розділити більші завдання на дрібні і швидко здійснимі. Те ж складне завдання з математики можна розбити на блоки і винагороджувати себе за виконання кожного якимись приємними дрібничками.

Підгодовуйте мозок корисними добавками

Мало хто знає, але наш мозок просто в захваті від Середземноморської дієти. Багаті жирними кислотами сорти риб, на зразок лосося і оселедця покращують його кровообіг і нервову провідність. Помірне споживання горіхів, насіння і бобових знижує ризик розвитку когнітивних розладів і покращують концентрацію. Для тих, хто не може постійно дотримуватися збалансованого харчування існують спеціальні вітаміни, добавки у вигляді комплексів Омега-3-6-9 і препаратів, що стимулюють роботу мозку.

 

Читайте наші статті:

Як перевірити щитовидну залозу

Що не можна їсти при діабеті

Топ-4 причини літніх прищів

Позбуваємося грибка стопи!