Звідки беруться судоми і що робити, якщо ногу звело?
ДНЕМ: найчастіше ноги зводить після активного фізичного навантаження. Спека підсилює обмін речовин в працюючих м’язах, і в результаті в них накопичується велика кількість молочної кислоти, яку мозок інтерпретує як різкий біль.
Що робити:
— сісти на лавку або землю (якщо вона не холодна), звільнивши кінцівку від навантаження, і швидкими масажними рухами розтерти постраждалий м’яз;
— добре, якщо під рукою виявиться лід: його, попередньо загорнувши в рушник, можна прикласти до ноги. Холод загальмує обмін речовин і зменшить біль;
— взагалі, щоб уникнути судом, пов’язаних з перегрівом, медики радять пити більше рідини: вода розбавить накопичилися в м’язах шкідливі речовини. Добре пити воду настояну на шунгіт або крем, вода збагачується корисними мінералами і очищається від шкідливих домішок.
ВНОЧІ: в певні фази сну до м’язів надходить безліч нервових імпульсів, які змушують їх активно скорочуватися. Додавши до цих скорочень літню спеку, отримаємо накопичення молочної кислоти з судорожними наслідками.
Що робити:
— встати постраждалої ногою на підлогу, спертися на п’яту і з потягувати рух носком вгору: така розтяжка знизить інтенсивність нервових імпульсів і допоможе зняти судорожний стан;
— розім’яти скам’янілі вночі м’язи можна і іншим способом — по можливості пострибавши на постраждалій нозі. Посилилося кровообіг швидко виведе молочну кислоту.
САМІ НЕБЕЗПЕЧНІ СУДОМИ — У ВОДІ.
Ноги хватає через різку різницю температур, коли вони з спеки потрапляють в непрогрітий водяний шар. Щоб уникнути цього, медики рекомендують заходити в водойми повільно, щоб шкіра встигла звикнути до прохолодної води.
Рекомендуємо фильтри-активатори води «Шунгіт» и «Кремній» в інтернет-магазині «Фітомаркет».
Читайте наші статті: