Звідки беруться головні болі?

Головний біль!

Головні болі і мігрені часті супутники жителів мегаполісів. Інтенсивний робочий графік, недосипання, розумові і фізичні навантаження — все це може привести до виникнення головного болю різного ступеня тяжкості. Перша реакція при больовому синдромі: «заглушати» його таблетками. Це не завжди доцільно, звичайно, терпіти біль не варто, але за простою мігренню може стояти куди більш серйозна проблема. Неприємні і болючі відчуття часто не є самим захворюванням, але можуть при своєчасному зверненні до лікаря допомогти діагностувати причину.

Розрізняють декілька видів походження головного болю і відповідно різні методи діагностування, а потім і лікування. На сьогоднішній день ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) підтверджує, що майже кожен з нас періодично відчуває головний біль того або іншого ступеня тяжкості.

Основні причини виникнення болю або мігрені

Головний біль, який локалізується в скроневій частині може бути викликаний цілим рядом причин (різкі перепади артеріального тиску, інтоксикація, інфекція).

Причинами головного болю в потилиці найчастіше є такі хвороби, як шийний остеохондроз, шийний спондильоз, ущільнення (підвищення тонусу) м’язів шийного відділу, гіпертонія.

Виникнення головного болю в області чола може свідчити про наявність запальних захворювань, таких як фронтит, про підвищений внутрішньочерепному тиску, при защемленні потиличного нерву. Цей вид больових відчуттів супроводжує і такі важкі хвороби, як менінгіт, пневмонія, малярія, тиф.

Болі в області очей можуть бути симптомом вегетативної дисфункції, мігрені, а також глаукоми і ряду інших очних захворювань.

Так що, якщо головні болі переслідують вас постійно це може говорити про ряд серйозних хронічних захворювань. Будьте пильними, не стримуйте біль таблетками — зверніться за допомогою до лікаря!

При першому відвідуванні клініки зі скаргами на головний біль пацієнт часто проходить через кілька етапів обстеження.

Для початку доктор з’ясує, коли виник головний біль, де розташовувалося його вогнище, а також такі його показники як тривалість та інтенсивність. Ця інформація допоможе правильно визначити наступні кроки в обстеженні. Можливо доведеться пройти консультації та огляд у інших фахівців: невролога, отоларинголога, стоматолога чи окуліста.

Допомогти визначити причину головного болю можуть наступні тести: електроенцефалографія (ЕЕГ), рентген, МРТ, комп’ютерна томографія та інші.

Методи і схеми лікування, які підходять саме вам в даному конкретному випадку, визначає лікар. Найчастіше невролог, проте різні причини головного болю можуть «завести» вас в кабінет і до фахівця іншого профілю. У будь-якому випадку свій шлях варто почати від кабінету терапевта, який допоможе правильно діагностувати вашу проблему.

Якщо головний біль застав вас зненацька можна скористатися наступним методом. Необхідно правильно натиснути на чарівну точку на ваших долонях — точку хоку. Це один з улюблених прийомів в китайській культурі відомий вже дуже давно, така нескладна маніпуляція допоможе швидко усунути головний біль.

Як знайти точку хоку?

Дана точка розташована на долоні безпосередньо між великим і вказівним пальцями руки. Виявити її можна об’єднавши ці два пальця. Хоку являє собою точку, де у вас виступає м’яз на долоні.

Як тільки знайдете точку хоку, натисніть іншою рукою на неї таким чином, щоб покласти ваш великий палець зверху на тильній частині руки, а вказівний палець на нижній стороні руки. Точка тиску повинна припадати на кістки пальця. Необхідно натискати на точку хоку 1 хвилину і потім змінити руки і зробити те ж саме на іншій руці: розмістити правильно руки і натискати протягом 1 хвилини.

Головний біль повинен пройти через кілька хвилин.

Також при головному болю вам допоможуть такі рослинні засоби як Фіточай Organic Herbs Ягоди Годжі і Фіточай Organic Herbs Вербена.

 

Читайте наші статті:

Красиві здорові ноги взимку це просто!

ТОП-6 звичок, які допомагають худнути

Як видалити шрами і рубці самостійно?

Як схуднути годуючій мамі?