Знижений імунітет

імунітет
Імунітет — це потужна внутрішня сила, якою природа наділила людину. Вона допомагає організму звільнятися (саме так перекладається «імунітет») від наслідків безлічі несприятливих факторів. Віруси, бактерії, гриби та інші збудники інфекцій — чужорідні для нас агенти-антигени. Як тільки вони потрапляють в організм, імунна система виробляє антитіла, які вступають у боротьбу з антигенами і знешкоджують їх. При хорошому імунітеті організм успішно захищається, і людина або не хворіє, або швидко справляється з хворобою. При зниженому імунітеті — організм відбивається від інфекції мляво, хвороба бере верх, і людина довго хворіє. Лише 5% жителів планети можуть похвалитися хорошим імунітетом. У решти він, на жаль, ослаблений. Винні в цьому погана екологічна обстановка, тривале переохолодження, застосування антибіотиків, куріння, зловживання алкоголем.

Хвороби, які можуть розвинутися через ослабленого імунітету СНІД — синдром набутого імунодефіциту (СНІД) викликаний вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Вірус знищує один тип білих клітин крові — лімфоцити, кількість клітин зменшується, робота імунної системи стає менш ефективною, хворий стає сприйнятливий до багатьох інфекційних і деяких онкологічних захворювань. Про наявність ВІЛ-інфекції можна дізнатися, здавши кров на аналіз. ВІЛ поширюється статевим шляхом і через інфіковану кров. Алергія — це неадекватна реакція імунної системи на яку-небудь речовину (алерген), яке для більшості людей зазвичай не представляє загрози. В результаті розвивається алергічна реакція, наприклад, сінна лихоманка, астма або шкірний висип. Хвороба Адіссона — пошкоджені надниркові залози приводять до зниження тиску крові і слабкості, зниження опірності організму. Симптоми: головні болі, швидка стомлюваність, дратівливість, безсоння, пригнічений настрій. Схильність до розвитку цієї аутоімунної агресії проти власних тканин наднирників, найімовірніше, успадковується як складний генетичний дефект. Розсіяний склероз — при цьому захворюванні уражаються головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Причина розсіяного склерозу невідома. Вважають, що хвороба може бути пов’язана з вірусною інфекцією, перенесеної в ранньому дитинстві. Розсіяний склероз звичайно починається в молодості, але може проявитися в будь-якому віці. Ревматоїдний артрит-аутоімунне порушення, при якому організм атакує власні тканини. Захворювання проявляється артрит (зазвичай поліартрит) з ураженням дрібних суглобів кистей і стоп. Вони деформуються і не можуть нормально працювати. Серед причин ревматоїдного артриту: переохолодження, травми суглобів і інфекції.

Тест «Який у вас імунітет?»

1. Чи є у вас які-небудь хронічні запальні захворювання?
2. Чи Часто ви хворієте на захворювання органів дихання, важко чи вони у вас протікають?
3. Буває, що у вас тиждень або більше без причини тримається температура 37-37,4 градуси?
4. Чи страждаєте ви фурункульозом, абсцесами?
5. Чи страждаєте ви грибковими захворюваннями шкіри?
6. Чи страждаєте ви на пародонтоз, карієс, стоматитом?
7. Турбують вас часті загострення герпесу? 8. Чи страждаєте ви дисбактеріозом, хронічною діареєю?

Чим більше разів ви відповіли «так», тим вище ймовірність, що у вас слабкий імунітет. Сходіть до лікаря, він допоможе зміцнити організм.

Читайте наші статті:

Як уникнути стресових ситуацій та мінімізувати їх шкоду

Схуднення може бути таким простим!

Правильне харчування для бігунів-марафонців

Як збити температуру вдома