Зміцнюємо здоров’я навесні

Профілактика хвороб дихальних шляхів і очей

Ранньою весною тепло приходить ривками: теплі плями погоди чергуються з холодними. Цей період, коли температура повітря коливається на 3-5 градусів в ту й іншу сторону від 0° З, досить небезпечний для здоров’я. Нашому організму досить важко адаптуватися до нових умов: він перебував в зимовому, напівсонному, спокійному стані, а прихід теплих весняних днів вимагає від нього більшої активності. В цей час часті простудні захворювання і нерідко виникають навіть епідемії грипу. Основним фактором ризику захворіти простудними захворюваннями в цей період є як новоявлена мікрофлора власного організму, так і оживаюча після зимової сплячки мікрофлора оточуючих людей. В результаті цих процесів починається перехресне вплив патогенної активної мікрофлори на ще не зовсім «прокинувся» після зими організм. Ці вправи складають звичайні ранкові заходи весняного періоду. Крім того, у весняний період ще не прибраному місті з землі і тротуарів вітром піднімається бруд — і ми всім цим дихаємо. Ще і тому необхідно очищати навесні дихальні шляхи. Тому не полінуйтеся по приході додому промити носоглотку — можна звичайною водопровідною водою, але краще кип’яченою водою, а ще краще слабким розчином кухонної солі. Сольове промивання носа та ротової порожнини. Приготуйте слабкий розчин солі, розчинивши 0,5 ч. ложки кухонної солі в склянці кип’яченої, трохи теплої води. Втягніть цей розчин в праву ніздрю на рахунок 1-2-3, затиснувши ліву ніздрю пальцем і схиливши голову направо. Потім поставте голову рівно, видихніть через рот на рахунок 1-2-3-4-5 і виплюньте рідина. Тепер схиліть голову наліво, затисніть праву ніздрю і на рахунок 1-2-3 втягніть розчин солі лівою ніздрею, після чого поверніть голову в початкове положення, повільно видихніть і виплюньте розчин після промивання. Промийте по 5 разів кожну ніздрю, поперемінно промиваючи то праву, то ліву ніздрю. До того ж на вулиці уникайте прямого потоку вітру в обличчя — відверніться від вітру або прикрийте очі і рот. Весною бруд, яка залишилася після снігу і льоду на асфальті, повітряними потоками піднімається вверх і може потрапити на слизову оболонку очей. Тому в цей період весни наші очі особливо схильні кон’юнктивіту. Коли ви приходите додому з вулиці, не зайвим буде промити очі кип’яченою водою кімнатної температури, а якщо ви відчули неприємні відчуття на слизовій очі, то краще обмийте закритий очей слабким настоєм чорного чаю.

У весняному раціоні повинно бути якомога більше вітамінів, тому їжте більше лимонів, апельсинів та інших цитрусових, цибулю, часник, буряки, моркву. Вживайте достатню кількість рідини — 1,5 л на день (разом з супом і компотом).

Бережіть стабільність організму

При весняному пробудженні організму відбувається його «розгойдування»: ми налаштовуємо організм на тепло, а тут знову повертається холод. Тому в цей час особливо чуйно прислухатися до свого організму і не провокувати його на додаткові «запуски», так як зайві «запуски» псують «механізм» нашого організму. Рекомендується, по можливості, менше змінювати простір свого місцеперебування — намагайтеся більш чітко планувати свій день, щоб протягом дня менше змінювати температурний режим і оточення людей. На початку весни у кожної людини прокидається в організмі власна мікрофлора, і люди під час спілкування в тісному приміщенні можуть заражати один одного. У малих кількостях прокинулася мікрофлора стимулює імунітет, і це позитивно впливає на здоров’я організму. У великих же кількостях ця мікрофлора, а також «мікст» (суміш) микрофлор різних людей, що витає в повітрі, призводять до зараження і хвороби. Крім того, на початку весни йде імпульсний вплив мінливої температури повітря на наші м’язи: відбувається спазм м’язів при похолоданні і деяке їх розслаблення при потеплінні. Перепади температури, атмосферного тиску подібні виру на річці, які треба вміти обходити. Рання весна — це один з періодів, коли на нашому шляху, образно кажучи, зустрічається велика кількість вирів. Їх потрібно бачити, розуміти, як їх можна обійти, а також як вийти з такого виру в разі попадання в нього.

Весняний гардероб

Доречний усереднений варіант: одяг має бути і не дуже тепла і не дуже легка. Стежте, щоб ви не потіли, так як якщо пітним опинитися на вітрі, на протязі, то ймовірність застуди дуже велика. Тому одяг має . бути з щільної тканини, переважно з натуральних матеріалів, досить вільна, з повітряними бульбашками. Особливо важливо адекватно вкривати горло і поперек. Як би не здавалося тепло, прикрийте такий ніжний і чутливий ділянку, як горло шарфом з тонкої тканини, кашне. Модниці повинні пам’ятати, що оголювати поперек особливо небезпечно навесні, так як не завжди відчувається, що поперек замерзає: то на сонці тепло, то холодно в тіні. У зв’язку з цим навесні часто загострюються ниркові патології та гінекологічні захворювання. Коли все тане і колом потоки води, то подбайте про те, щоб ваша про вь була теплою і водонепроникною. За містом найбільш доречні гумові чоботи, а в місті, можливо, краще замість шкіряного взуття скористатися чобітками з натурального шкіряного замінника, так як він більшою мірою не пропускає вологу. Взуття потрібно підбирати з позиції, щоб нога була суха — це забезпечить непромокаємий, зручна, вільна (щоб нога не потіла) взуття. Не слід перебувати на мокрому просторі довше 1-2 годин, особливо шкіряного взуття, так як в будь-якому випадку вона вбирає вологу і відволожується.

 

Читайте наші статті:

Простий манікюр на короткі нігті

Успішний флірт: жіноча чарівність

Як кинути пити?

Весна – сезон авітамінозу