Зміцнюємо судини і серце

Зміцнюємо судини і серце

1. Встати на килим. Ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба. Дихання звичайне, але більш глибоке. Вдихаючи через ніс, повільно підняти руки через сторони вгору. На видиху опустити руки.

2. Склавши руки в «замок», підняти їх над головою долонями вгору і одночасно відвести назад праву ногу (поставити на носок) і прогнутися. Повернутися в і. п. Повторити вправа, але з відведенням іншої ноги.

3. Підняти вгору зчеплені в «замок» руки, виконувати нахили тулуба в сторону. Якщо таке навантаження буде для вас надмірною, робіть нахили, поставивши руки на талію.

4. Руки зігнути перед грудьми. На «раз» — злегка розвести руки в сторони, при цьому виконуючи невеликий розворот тулуба вправо. На «два» — повернутися у в. п. Повторити вліво.

5. Розвести руки в сторони — вдих, нахилитися вперед, кистями рук торкнутися колін — видих.

6. Походити по кімнаті, високо піднімаючи коліна.

7. Тримаючись за опору, виконати махи то правою, то лівою ногою.

8. Піднятися на носках так, щоб п’яти відірвалися від підлоги всього на 1 см, і різко опуститися на підлогу, відчуваючи удар. Після 20-30 таких струшувань можна зробити невелику перерву, а потім продовжити.

9. Підняти прямі руки через сторони вгору, опустити руки через сторони до рівня плеча. Потім звести прямі руки перед собою, долонями один до одного, розвести руки в сторони і опустити вниз. Відпочивши, повторити дану послідовність рухів. Прислухайтеся до себе. Якщо під час занять спостерігається різке погіршення самопочуття — слабкість, прискорене серцебиття, запаморочення, больові відчуття в серці, то заняття слід негайно припинити і спокійно полежати протягом 10-15 хвилин з повним розслабленням м’язів. І ще: виконання вправ має відбуватися в комфортному для вас темпі, а кількість повторів вправ збільшуйте поступово

Найголовніше — займайтеся регулярно, і ваше серце і судини будуть в нормі!

 

Читайте наші статті:

Вправи для м’язів спини в домашніх умовах

Туя

Лимонник китайський

М’ята: лікувальні властивості і протипоказання