Здорове волосся — залог успіху

Здорове волосся

Основним елементом зовнішнього вигляду людини є її зачіска, через неї ми висловлюємо свою індивідуальність, висловлюємо своє ставлення до себе і до світу. Для того щоб надати своєму образу неповторний стиль, люди у всьому світі постійно піддають своє волосся різних маніпуляцій: розчісують, стрижуть, фарбують, завивають, випрямляють, покривають лаком і іншими косметичними засобами, намагаючись надати волоссю задуманий вигляд, що своєю чергою не сприяє здоров’ю волосся. Проте переконання, що найкраща зачіска, яка тільки може бути — це чисте здорове гарне волосся актуально в усі часи. Тому правильний догляд за волоссям повинен бути основою підтримки естетичного вигляду волосся.

На голові людини в нормі міститься від 80 000 до 150 000 волосин. Волос виростає приблизно на 0,35 мм на добу, що відповідає швидкості росту, що дорівнює приблизно 1 см на місяць. Швидкість росту волосся значно знижується з віком. Товщина волоса дуже різна відповідно до расових, національних та особистих особливостей людей.

Основна речовина волоса — кератин, речовина білкової природи в якому міститься сірка, азот, цистеїн, лейцин, глютамінова кислота, тирозин. Кератин волосся відрізняється від кератину рогового шару великим вмістом цистеїну.

В життєвому циклі волосся виділяється 3 фази: анагену — зростання, катагена — інволюції, і телогена — спокою.

Кожна фаза характеризується морфогістохімічними особливостями. У стадії росту клітини волосяної цибулини відрізняються мітотичною активністю ферментів. У клітинах зовнішнього епітеліального піхви реєструється найбільший вміст гранул глікогену. У період зміни волосся настає фаза протилежного характеру: всі показники знижуються, спостерігається велика кількість нефункціонуючих капілярів, змінюється навіть співвідношення між м’якушевими і без м’якушевими волокнами. За одну добу довге волосся голови росте зі швидкістю 0,1 — 0,5 мм.

Для грамотного і ефективного догляду за волоссям важливо правильно визначити свій тип волосся, так як неадекватне застосування засобів може погіршити їх стан.

Розрізняють нормальні, сухі, жирні і змішані волосся. Волосся нормального типу добре відбивають світло, переливаються на сонці, мають добре виражені еластичні властивості, легко розчісується, і зберігають ці якості і через кілька днів після миття голови.

Жирне волосся має характерний тьмяний блиск, через невеликий час після миття злипаються між собою і починають здаватися брудними, неохайними. Саловиділення на шкірі голови як правило теж посилено.

Сухе волосся погано відбиває світло, внаслідок чого воно виглядає тьмяним, у нього знижені еластичні властивості, погано піддається укладанню.

Волосся змішаного типу — це, як правило, довгі — жирні біля коріння і сухі на кінцях локони, внаслідок того, що вони недостатньо змащуються шкірним салом по всій довжині.

Основу догляду за шкірою волосистої частини голови і волоссям становить підтримання їх чистоти. Питання про частоту миття строго індивідуальне: від щоденного миття до 1 разу на 7-10 днів. При щоденному застосуванні засобів для укладки, рекомендується мити волосся щодня, використовуючи м’які шампуні, призначені для щоденного застосування.

Всім вимогам для сучасних шампунів відповідає інноваційна Плацентарно-колагенова серія препаратів, яка представлена ​​шампунями і масками — бальзамами для всіх типів волосся, призначена для інтенсивного догляду за волосам і зупиняють випадіння волосся, відновлюють пошкоджені клітини, насичують волосся вологою.

Серія представлена ​​шампунем-кондиціонером для жирного волосся, шампунем-кондиціонером і маскою-бальзамом для всіх типів волосся, шампунем-кондиціонером і маскою-бальзамом для сухого, пофарбованого чи ушкодженого волосся.

Всі шампуні мають м’яку миючу основу, не містять лаурилсульфат натрію, можуть застосовуватися для пацієнтів з найбільш чутливою шкірою голови.

 

Читайте наші статті:

Продукти для краси і енергійності

Рекомендації для здоров’я ваших зубів

В чому користь чаю?

Як уберегти себе від застуди?