Здоров’я щитовидної залози

Здоров'я щитовидної залози

Наш організм — це система, яка функціонує 24 години на добу без вихідних. І періодично в роботі системи трапляються збої. Тоді наш організм починає посилати нам різні сигнали, щоб попередити про ці збої. Наше завдання навчиться вчасно розпізнавати сигнали і діяти, щоб усунути причину виникнення неполадок.

Часті нездужання, головні болі, втома, сонливість — ці та інші симптоми говорять про проблеми зі здоров’ям. Зокрема, про захворювання щитовидної залози. Сьогодні про щитовидну залозу поговоримо більш докладно.

В період міжсезоння всі ці симптоми можуть загостриться. Так що будьте напоготові!

Важливий орган.

Щитовидна залоза — невеликий орган, обрисами він нагадує метелика, — відіграє значну роль в роботі всього організму. Вона виробляє тиреоїдні гормони, які регулюють безліч процесів, — роботу серця і нервової системи, обмін речовин і стан волосся, шкірного покриву і т.д. Тому, коли порушується її робота, порушується функціонування всього організму.

Знайти причину.

Роботу щитовидної залози можуть порушувати різні чинники. Наприклад, психосоматичні. Ендокринна система чутлива до емоційних навантажень. До речі, у жінок захворювання щитовидної залози загострюється частіше, ніж у чоловіків, представниці прекрасної статі переживають, як правило, глибше і сильніше, а іноді і за двох. Ще одна причина — НЕ сприятливе навколишнє середовище. Різкі зміни погоди, вірусні інфекції — все це впливає на щитовидку не найкращим чином.

До речі, викликати проблеми можуть навіть речі, які нас оточують щодня. Щитовидка чутлива до перфтороктановой кислоті (ПФОК), яка міститься в антипригарним покриттям посуду деяких виробників, шампунях і миючих засобах, килимових покриттях, одноразової паперової посуді. Тому, намагайтеся вибирати безпечну альтернативу цим предметам, а також перевірити склад миючих засобів на наявність абревіатури ПФОК (PFOA) або згадки перфтороктановой кислоти.

Що робити?

Вчіться уникати стресів. Частіше радуйте себе приємними речами — покупками, спілкуванням з друзями, відвідуванням концертів і вистав. Більше гуляйте на свіжому повітрі, влаштовуйте собі релаксуючі процедури.

Подбайте про харчування. Включіть в раціон морську капусту, рибу, квасолю, сочевицю, салат, яблука. Ці продукти багаті йодом, необхідним для виробництва гормонів щитовидної залози.

Добре вживати морські водорості, наприклад, Фукус до складу якого входить 42 мікро- і макроелементи, що позитивно впливає на оздоровлення організму і поліпшення зовнішнього вигляду.

Також, при дефіциті йоду в організмі і захворюваннях щитовидної залози, рекомендується чай або краплі П’ятипал (Лапчатка Біла), в його складі майже вся таблиця Менделєєва мікро- і макроелементи, глікозиди, дубильні речовини, різні амінокислоти. Він вирівнює гормональний фон, нормалізує функцію щитовидної залози, попереджає розвитку її патологічних станів, виводить з організму холестерин і радіонукліди, сприяє посиленню імунного захисту організму.

Обов’язково використовуйте при приготуванні їжі йодовану сіль. Але додавати її слід тільки в остиглі страви, а не в гарячі. Вибирайте продукти, що містять антиоксиданти — вітаміни А, Е, С, селен (зелень, ягоди темних сортів, гарбузове насіння, горіхи). А ось вживання сала, жирних сортів м’яса, редису, цукру, бананів, винограду краще звести до мінімуму.

І найголовніше, не займайтеся самолікуванням, а краще зверніться до лікаря: тільки він зможе за результатами УЗД і аналізів поставити діагноз і дати рекомендації щодо лікування.

Читайте наші статті:

Найкорисніші продукти для жіночого організму

Скажемо ні крепатурі!

Чиста шкіра вашого обличчя

Вітаміни під час вагітності