Зберігаємо здоров’я щитовидки

Здоров'я щитовидної залози!

Організм постійно сигналізує нам про свій стан. І головне, правильно розпізнати його сигнали. Часті нездужання, головні болі, втома, сонливість — ці та інші симптоми говорять про проблеми зі здоров’ям. Зокрема, про захворювання щитовидної залози. В період міжсезоння вони можуть загостриться. Так що будьте напоготові!

Щитовидна залоза — невеликий орган, що обрисами нагадує метелика, — відіграє значну роль в роботі всього організму. Вона виробляє тиреоїдні гормони, які регулюють безліч процесів, — роботу серця і нервової системи, обмін речовин і стан волосся, шкірного покриву і т.д. Тому, коли порушується її робота, розладнується функціонування всього організму.

Чим зумовлені порушення в роботі залози?

Роботу щитовидної залози можуть порушувати різні чинники. Наприклад, психосоматичні. Ендокринна система чутлива до емоційних навантажень. До речі, у жінок захворювання щитовидної залози загострюється частіше, ніж у чоловіків, представниці прекрасної статі переживають, як правило, глибше і сильніше, а іноді і за двох. Ще одна причина — не сприятливе навколишнє середовище. Різкі зміни погоди, вірусні інфекції — все це позначається на здоров’ї щитовидної залози не найкращим чином.

До речі, викликати проблеми можуть навіть речі, які оточують нас щодня. Щитовидка чутлива до перфтороктановой кислоті (ПФОК), яка міститься в антипригарному покритті посуду деяких виробників, шампунях і миючих засобах, килимових покриттях, одноразової паперової посуді. Тому, намагайтеся вибирати безпечну альтернативу цим предметам, а також перевірити склад миючих засобів на наявність абревіатури ПФОК (PFOA) або згадки перфтороктановой кислоти.

Як захистити щитовидну залозу?

Вчіться уникати стресів. Найчастіше радуйте себе приємними речами — покупками, спілкуванням з друзями, відвідуванням концертів і виставок. Більше гуляйте на свіжому повітрі, влаштовуйте собі процедури, що сприяють релаксу і гармонізації внутрішніх переживань.

Подбайте про харчування. Включіть в нього морську капусту, рибу, квасолю, сочевицю, салат, яблука. Ці продукти багаті йодом, необхідним для виробництва гормонів щитовидної залози.

Добре вживати морські водорості, наприклад, Фукус. До складу Фукусу входить 42 мікро і макроелементи (йод, калій, кальцій, магній, цинк, сірка, кремній, фосфор, залізо, селен, барій і ін.), Широкий спектр вітамінів (А, В1, В2, В3, В12, С , D3, Е, К, F, H) і клітковина, що позитивно впливає на оздоровлення організму і поліпшення зовнішнього вигляду (стані нігтів, волосся та шкіри).

Фукус — доступне джерело йоду, що особливо актуально для території зі зниженим вмістом цього елементу. Також, при дефіциті йоду в організмі і захворюваннях щитовидної залози, рекомендується чай або краплі П’ятипал (Лапчатка Біла), він містить майже всю таблицю Менделєєва по мікро- і макроелементів, глікозиди, дубильні речовини, різні амінокислоти. Вирівнює гормональний фон, нормалізує функцію щитовидної залози, попереджає розвиток її патологічних станів, виводить з організму холестерин і радіонукліди, сприяє посиленню імунного захисту організму.

Обов’язково використовуйте при приготуванні їжі йодовану сіль. Але додавати її слід тільки в остиглі страви, а не в гарячі. Вибирайте продукти, що містять антиоксиданти — вітаміни А, Е, С, селен (зелень, ягоди темних сортів, гарбузове насіння, горіхи). А ось вживання сала, жирних сортів м’яса, редису, цукру, бананів, винограду краще звести до мінімуму.

І найголовніше, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря: тільки він зможе за результатами УЗД і аналізів поставити діагноз і дати рекомендації щодо лікування.

 

Читайте наші статті:

Саме час для детоксу!

Годування грудьми, що потрібно знати?

Що порушує наш метаболізм?

Встановлюємо інтимну рівновагу