Зарядка на дивані

Зарядка на дивані

«З понеділка я обов’язково запишуся в спортзал (на фітнес, басейн, почну бігати — потрібне підкреслити)!» — кого з нас не відвідували ці думки десь в кінці трудового тижня за переглядом улюбленого фільму під теплим пледом? Але приходив понеділок, нові робочі подвиги, після яких немає сил не те що на спортзал, але і на елементарний прийом душа, і всі пориви далі дивана не доходили… Якщо вам знайома така ситуація, цей матеріал для вас! Займатися можна і лежачи перед телевізором. Головне — знати як. І не потрібно чекати понеділка, почніть прямо зараз.

Вправи для ледаря

Будь-які, навіть самі звичайні дії можна перетворити на тренування. Збираючись вранці на роботу або навчання, можна непомітно для оточуючих займатися спортом. Наприклад, кожен з нас чистить зуби — звичайне заняття. Але з нього можна зробити вправа для ніг. Під час чищення зубів поставте ноги на ширині плечей і трохи зігніть у колінах, корпус тримайте прямо. Стійте так скільки можете. Начебто, лише почистили зуби, але заразом і зміцнили м’язи ніг. Після зубів ви починаєте вмиватися. Поки займаєтеся особою, випрямлену ногу відведіть назад і тримайте так, поки не втомитеся. Потім іншу ногу. Вправи можна трохи урізноманітнити: ногу не просто тримаєте, а погойдуйте нею вперед-назад. При цьому добре зміцнюється задня частина стегна. На зарядку не кожна жінка знайде час, але макіяж — справа обов’язкова. А робити його можна з користю для талії. Станьте боком до дзеркала і розгорніть корпус на 90 градусів. Зберігайте цю позу, поки не відчуєте біль. Потім поверніться іншим боком. В результаті, на обличчі — відмінний макіяж, а талія — струнка і приваблива. Збираючи речі вранці, бігаючи з кімнати на кухню, можна робити наступні вправи для ніг. Пройти на кухню, приміром, на напівзігнутих ногах. Спина при цьому пряма, плечі відведені назад, а руки стиснуті в кулаки. Чи походити по черзі на п’ятах і на носочках, а потім звичайним кроком. Такі вправи чудово зміцнюють м’язи ніг. І ще одна вправа. Його можна робити, заварюючи собі чай. Обертайте стегнами в різні сторони, ніби крутіть обруч. Спочатку вправо, потім вліво. Додаткового часу це не вимагає, а стегна відчують користь.

Спортзал на дивані

Не можете пропустити улюблений серіал ввечері? Не пропускайте. Займатися можна і лежачи на дивані. Одна умова: сумлінно виконувати вправи — тільки так вони принесуть результат. Починати краще з розминки. Відкиньте подушку в сторону (так, доведеться піти на таку жертву), ляжте на спину, руки витягніть над головою і гарненько потягніться. Ви повинні відчути, як усі ваші м’язи включаються в процес. Повторіть цю вправу кілька разів. Щоб розім’яти шию, повільно нахиляйте голову до кожного плеча. Позу при цьому не міняйте, тільки руки можна опустити. Робіть це дуже повільно, із задоволенням. Потім можна перейти до рук. Є дуже проста вправа, яку можна робити і лежачи, і сидячи. Підніміть руки на рівень грудей і з’єднайте випрямлені долоні. Пальці дивляться в напрямку підборіддя, лікті розведені строго в сторони. Тепер відставте з’єднані руки якомога далі від грудей, щоб між руками і грудьми вийшов такий коло. Чим далі відставлені руки, тим більше м’язів залучається. З зусиллям притискайте долоні один до одного, витримавши кілька секунд, послабити напругу і почніть знову. Ця вправа допомагає підкачати не тільки м’язи рук, але і грудей. Виконувати його треба не менше десяти разів. Прес теж можна качати на дивані Для зміцнення верхніх м’язів преса ляжте на спину, ноги зігніть в колінах, руки покладіть на потилицю, лікті строго в сторони. Піднімайте верхню частину тулуба, намагаючись як би змістити груди в область живота. Якщо ви відчуваєте сильне напруження або навіть печіння в цій сфері, значить, все йде добре. Шию не напружуйте, працюйте верхніми м’язами преса. Вправу повторіть десять разів. Щоб зміцнити нижній прес, прийміть наступну позу: ляжте на спину, руки вздовж тулуба, ноги зігнуті і підтягнуті до грудей. Спираючись руками і сильно напружуючи м’язи нижнього преса, намагайтеся підняти ще вище коліна до підборіддя. Голову і плечі піднімати не можна. Кожен раз при напрузі м’язів у вас буде виходити погойдування за рахунок напруження-розслаблення. Таких погойдувань потрібно зробити знову-таки не менше десяти. Не можна забувати і про талії, для цього є своє вправу. Потрібно лягти на лівий бік, ноги злегка зігнути, але таз назад не відводити. Праву руку зігнути і покласти на потилицю, лікоть повинен дивитися в стелю. Ліва повинна бути на талії. Потім піднімайте тіло вгору, намагаючись дотягнутися ліктем до стегна. Повторіть по 10 разів з кожної сторони. Трохи часу варто приділити і підборіддя -адже його під сукню не сховаєш. Є маса вправ, які можна робити перед телевізором, Ось деякі з них: — схрещені руки покладіть на потилицю і відхиляйте назад голову, стримуючи її руками; — покладіть руки під підборіддя і опускайте голову, чинячи опір руками; — лежачи на животі, відхиляйте голову якнайдалі назад; — повільно, не рухаючи плечима, повертайте голову вправо і вліво— 10 разів, потім як можна далі відкидайте тому і нахиляйте вперед, знову вправо-вліво, потім струсніть головою.

Дихайте правильно

Не тільки вправи допомагають тримати себе в тонусі. Навчіться правильно дихати — і ви не тільки позбудетеся від пари-трійки зайвих кілограмів, але і будете почувати себе набагато краще. Що ж означає «правильно»? Виділяють три види дихання: ключичное (вдих здійснюється за рахунок підняття ключиці, задіяна лише верхня частина легенів), реберное (процесом керують міжреберні м’язи) і діафрагмальне (черевне). Черевне дихання найвигідніша з енергетичної точки зору, в ньому бере участь велика частина легенів. Навчитися дихати животом просто, потрібно тренуватися в день хоча б по 10-1-5 хвилин. Глибокий вдих — живіт випинається, видих — втягується. Робити це можна на роботі, в машині, ввечері біля телевізора, навіть у міському транспорті. Перший час можливі болі, але згадайте, ви завжди відчуваєте біль, коли починаєте тренувати якісь м’язи. Зате скільки користі! Діафрагма не тільки бере участь в диханні, але і масажує органи грудної і черевної порожнини. До діафрагми зверху прикріплена серцева сумка (перикард). Знизу діафрагма масажує печінка, нирки з наднирковими, підшлункову залозу та селезінку. А ще дихання животом — оптимальне при заняттях спортом. Будьте здоровими і красивими!

Також Вам допоможеть у тренуваннях Спортивне харчування

 

Читайте наші статті:

Гінкго і ехінацея підвищать імунітет

Тренування м’язів спини і живота

«Густа кров»

Користь яблук для здоров’я