Запас міцності

суставы, суглоби, проблемы с суставами, лечение суставов

Болі в суглобах можуть супроводжувати більше сотні різних хвороб. При цьому процес в самому суглобі розвивається за схожим сценарієм: виникнення болю — обмеження рухливості — деформація суглоба — порушення його функції. Чому ідеально сконструйований природою механізм починає передчасно «іржавіти», не рахуючись з природним запасом міцності? І як зменшити ризик розвитку раннього суглобового синдрому?
Розумні навантаження.

Відомо, що суглоби не люблять тривале механічне перевантаження, не кажучи вже про травми. Причиною болю можуть стати вивихи, переломи, розриви зв’язок, хронічні мікротравми. Останні сприяють розвитку пошкоджень в суглобі, провокують «розтріскування» і витончення хряща, що призводить до надриву суглобової капсули і мікро-переломів кісткових балок. Все це є основою для виникнення хвороб суглобів. Причому страждають не тільки спортсмени-професіонали, а й звичайні любителі, які інтенсивно тренуються в залі, на біговій доріжці або корті.

Порада: Забудьте про перевантаження! Фізична активність повинна бути сумірною з можливостями організму. Оцінити їх і вибрати адекватну навантаження допоможе спортивний інструктор.
Нічого зайвого!

Надмірна вага не є головною причиною проблем з суглобами, але стає непосильною ношею для наших ніг. Тільки уявіть собі: при ходьбі і бігу навантаження на колінні і тазостегнові суглоби в 3-5 разів перевищує вагу тіла. Здорова хрящова тканина в силах витримувати підвищений тиск, але, якщо крім зайвих кілограмів є інші несприятливі фактори (вроджена слабкість зв’язкового апарату, аномалії кісткової тканини, що передують травми, порушення обмінних процесів в організмі, проблеми з кровообігом і ін.), Функція суглобів порушується навіть у молодих людей.

Порада: Знижуйте вагу під контролем дієтолога і не женіться за швидкими результатами. Одночасно робіть вправи для зміцнення зв’язкового апарату суглобів.
Вивчаємо родовід.

Захворювання суглобів мають спадковість схильність. За генетичної лінії передаються особливості обміну речовин, будови хрящової тканини і скелета. Це зовсім не означає, що, якщо ваша мама чи бабуся страждала від артрозу, ви обов’язково зіткнетеся з цією недугою, але ризик є. Підвищується він і в тому випадку, якщо у людини вроджені аномалії суглобів, а також збої в імунній системі.

Порада: Якщо ви входите до групи ризику, будьте особливо уважні до своїх суглобам. Врахуйте також, що нерідко пусковим механізмом до розвитку хвороби стає підвищена інсоляція, тому захищайте себе від сонця.
Бережіть нерви.

Поєднання хронічного стресу з тими несприятливими обставинами, про які ми говорили вище, може призвести до виникнення суглобового синдрому. При тривалих переживаннях, роздратуванні, депресії наднирники виділяють підвищену кількість гормонів стресу, які негативно впливають на обмінні процеси в суглобах. За результатами досліджень вчених, найбільш «псіхозавісімимі» виявилися колінні і тазостегнові суглоби.

Порада: Болі в суглобах частіше виникають у емоційно втомлених людей. Так що вчасно знімайте напругу! Вам на допомогу прийдуть плавання, йога, сеанси психотерапії, подорожі, улюблене хобі.
Аналіз крові.

Причиною суглобового синдрому нерідко є інфекційні захворювання. Сьогодні знову стала актуальною проблема туберкульозу та ревматизму, а серед молодих людей особливо поширені інфекції, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз та ін.). Крім того, суглоби страждають і від вірусних інфекцій.

Порада: При появі болю в суглобах насамперед треба виключити інфекційну природу захворювання за допомогою аналізу крові (перелік необхідних показників визначить лікар).
Холодець, будь ласка!

Особливість хрящової тканини в тому, що в ній відсутні кровоносні судини, тому поживні речовини в хрящ надходять з внутрішньосуглобової рідини. Головними будівельними «цеглинками» хряща є протеоглікани, зокрема глюкозамін і гіалуронова кислота. Порушення їх обміну неминуче веде до зміни структури хряща, його руйнування і, як наслідок, втрати функції суглоба. З віком недолік глюкозаміну і гіалуронової кислоти пояснюється природним процесом старіння організму. Але сьогодні подібні обмінні порушення діагностуються набагато раніше. Однією з можливих причин називають брак протеогліканів в їжі. А все тому, що з нашого раціону практично зникли супи з м’яса на кісточці.

Порада: Хоча б 1-2 рази на місяць включайте в меню холодець, холодець, хаш. Ці страви — природне джерело протеогліканів.
Відкладення солей.
Кухонна сіль, вживана нами в їжу, тут ні при чому! Відкладенням солей зазвичай називають стан, коли в суглобах виявляються кристали сечової кислоти або пірофосфату кальцію. Вони викликають запалення навколишніх тканин, пошкодження хряща і погіршують властивості суглобової рідини. Як правило, це відбувається при підвищенні в крові вмісту сечової кислоти, що не тільки буває при подагрі, а й може бути і вторинним порушенням обміну при цукровому діабеті, ожирінні, серцево-судинних та інших захворюваннях.
Порада: Якщо рівень сечової кислоти в крові підвищений, рекомендується обмежити в своєму раціоні м’ясо, субпродукти, м’ясні та грибні бульйони, рибні консерви, копченості, шоколад, какао, а також каву та алкогольні напої.

Рекомендуємо використовувати наступні бальзами для тіла:

Бальзам для тіла Знахар ЗОЛОТОЙ УС И САБЕЛЬНИК с глюкозаміном 75 мл
Бальзам для тіла Знахар САБЕЛЬНИК 75 мл
Бальзам для тіла Знахар ЗОЛОТОЙ УС И БДЖОЛИНИЙ ЯД с глюкозамином 75мл
Бальзам для тіла Знахар ШУНГІТ 75мл

 

Читайте наші статті:

Набряк суглоба

Безсоння: 5 незвичайних причин.

Корисні й шкідливі продукти

Вино: користь чи шкода?