Вправи для зміцнення м’язів піхви і тазового дна

Вправи для зміцнення м'язів піхви і тазового дна

З-за ослаблення тонусу м’язів малого тазу у жінок часто відбувається опущення матки. Існує спеціальний комплекс вправ, спрямованих на зміцнення м’язів піхви і тазового дна. Вправи нададуть сприятливу дію і у випадку хронічних запалень жіночих статевих органів. Вправи сидячи

• Сядьте на підлогу, схрестіть ноги по-турецьки. Втягніть в себе м’язи промежини. Міцно стискайте м’язи сідниць, живота, потім розслабтеся. Ця вправа тренує м’язи і зв’язки малого тазу, піхви і матки, покращує кровообіг і відтік венозної крові від органів малого тазу.

• Випряміть Ноги і максимально розведіть в сторони. Підніміть руки, потім зробіть нахил — постарайтеся пальцями рук торкнутися пальців ніг. Випрямитеся. Зробіть 6-8 нахилів. Вправа зміцнює тазостегнові суглоби, покращує кровопостачання статевих органів, прямої кишки та сечового міхура.

• Сядьте на п’яти, руки сцепите в «замок» за спиною. Піднімаючи «замочок» вгору, виконайте на клон тулуба вперед. Поверніться у вихідне положення. Вправа покращує потік крові по судинах нижніх кінцівок, малого тазу, розвиває м’язи спини.

• Стопи розгорніть до себе, коліна зігніть, розгорніть п’яти і підведіть їх до області паху. Дотримуючись руками за пальці ніг, скорочуйте і підтягніть сідниці і м’язи тазового дна.

• Сядьте так, щоб одна нога була пряма, а інша зігнута в коліні, причому стопа підведена як можна ближче до промежини. Підніміть руки вгору і потім потягніть їх до носочку прямої ноги, стискаючи сідниці. Зберігайте таке положення 6-8 секунд. Повторіть, помінявши ноги. Така вправа покращує кровообіг, нор рощення органів малого тазу, усуває запори, покращує функцію яєчників. Вправи лежачи

• Виконайте вправу «ножиці». Ноги прямі, носки відтягнуті. Підніміть ноги під прямим кутом. Відведіть праву ногу в бік, потім приєднайте її до лівої, і обидві ноги спокійно опустіть на підлогу. Повторіть вправу з відведенням в сторону лівої ноги.

• Ноги злегка розведені, стопи — впираються в підлогу. Зводите коліна (з одночасним стисненням м’язів піхви) і розводьте їх у сторони. Намагайтеся стопи від підлоги не відривати!

• Виконайте повзання по-пластунськи вперед і назад. Всі зазначені вправи сприяють поліпшенню кровообігу органів малого тазу, зміцнення м’язів черевного преса й попереку.

 

Читайте наші статті:

Гінкго і ехінацея підвищать імунітет

Тренування м’язів спини і живота

Шавлія: лікувальні властивості і протипоказання

Користь яблук для здоров’я