Плоскостопість піддається лікуванню?

плоскостопість

Плоскостопість виникає тоді, коли відбувається деформація стопи і частково або повністю зникають її склепіння. Тобто стопа, як це видно з назви захворювання, стає плоскою. У нормі склепіння виконують роль амортизаторів і оберігають організм від трясіння при ходьбі. Якщо вони відсутні, основне навантаження лягає на суглоби ніг і хребет, які для цього не особливо призначені.

В результаті розвиваються артрози і викривлення хребта. Страждає і сама стопа — її м’язи і зв’язковий апарат. Плоскостопість буває вродженим і набутим.

• У першому випадку його не уникнути, воно обумовлено спадковістю.

• А ось придбане плоскостопість найчастіше є наслідком «неповаги» до своїх ніг.

Причинами можуть бути погано підібране взуття з плоскою підошвою без супінаторів, любов до сланцями, недостатні фізичні навантаження, що призводять до ослаблення м’язів стопи. До плоскостопості також призводять надмірна вага, тривале стояння на ногах, часта і тривала ходьба на високих підборах. Визначити, що у вас розвивається плоскостопість, ви можете за такими ознаками:

• після фізичного навантаження стопа починає хворіти. Пізніше біль поширюється на гомілку, стегно і поперек;

• до вечора стопи втомлюються і набрякають;

• болі в ногах можуть поєднуватися з завзятими головними болями;

• з-за того, що стопи стали ширше («раздавились»), змінюється розмір взуття.

Навіть якщо довжина залишилася тією ж, по ширині ноги не влазять у звичні туфлі. Ви можете помітити, що на ношеного взуття стоптані каблуки з внутрішньої сторони. Чи можна вилікувати плоскостопість?

Якщо воно є придбаним, це цілком можливо, хоча і вимагає терпіння.

• Відмовтеся від незручного взуття. Вибирайте якісні туфлі і кросівки з хорошими супінаторами. Вкладайте у взуття спеціальні устілки з латексу, які відповідають нормальної анатомії стопи.

• Зміцнюйте м’язи і зв’язки стопи. Корисно ходити босоніж по піску або гальці, по нерівній поверхні землі (пагорбах), а також по колодах. Хороший засіб лікування — плавання, особливо використання стилю кроль.

• Щодня вранці і ввечері виконуйте вправи на зміцнення м’язів стопи. Вони включають вигинання стоп в різних напрямках, ходьбу з опорою на зовнішній і внутрішній край стопи (по черзі) з обов’язковим згинанням» пальців ніг.

• Хорошу допомогу надасть самомасаж. Розтирайте підошву, починаючи від пальців і закінчуючи гомілковостопним суглобом, близько хвилини. Потім розімніть підстави пальців ніг і п’яту двома руками. Інтенсивно погладжуйте стопу з усіх сторін, починаючи від пальців. Кожна дія повинна тривати не менше хвилини. Потім обхопіть ногу біля щиколотки і глибоко розімніть до коліна і назад. Повторіть 10 разів на кожній нозі. Після цього покатайте стопами по підлозі качалку або скляну пляшку.

• Для полегшення болю і зняття втоми робіть вечорами ванночки для ніг з полином. Стакан свіжої або сушеної трави залийте 3 л гарячої води, дайте настоятися півгодини, перелийте в таз і опустіть в настій стопи. Після цього добре розітріть їх щіткою.

Читайте наші статті:

Чим небезпечне плоскостопість?

Достатньо в організмі кальцію?

Набряк суглоба

Монастирський збір

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни