Вчені пояснили, чому з’являється синдром хронічної втоми.

Одні називають його «модною» хворобою, або «диванною чумою». Інші взагалі вважають, що це не захворювання, а набір певних симптомів. Напевно, тому при появі СХВ лікар навряд чи випише лікарняний, хоча працездатність людини в такому стані практично нульова.

Цей термін з’явився в 1984 році в США. І, швидше за все, не випадково саме в цій країні, де в погоні за американською мрією люди на перше місце ставили роботу, забуваючи при цьому про повноцінний відпочинок. Тому СХВ ще називають хворобою молодих кар’єристів. Ледарям вона явно не загрожує, тому що найчастіше ця «чума» вражає найактивніших людей приблизно у віці від 30 років і старше.

Дослідники досі не дійшли єдиного висновку, що саме запускає синдром хронічної втоми. Наприклад, існує думка, що причиною розвитку СХВ може стати вірус Епштейна-Барр, який відноситься до сімейства герпетичних вірусів. Він присутній у більш ніж половини населення земної кулі, але проявляється не у всіх. Які саме тригери запускають його, невідомо. Але захворівши, людина відчуває себе так, немов підхопила застуду: крім втоми, з’являється біль в горлі, підвищується температура, зникає апетит.

Багато психологів вважають, що проблема виникнення СХВ криється в невмінні правильно відрегулювати режим роботи і відпочинку. Ставлячи перед собою захмарні цілі, людина намагається все встигнути, звалює на себе занадто багато обов’язків, вважаючи, що зможе перепочити, коли отримає нову посаду, здасть звіти, допише бізнес-план … У результаті втома накопичується, і в якийсь момент людина перестає отримувати задоволення від життя, не бачить сенсу ставити перед собою нові цілі. Такий стан дуже схоже з депресивним.

Але на відміну від депресії, яка стає наслідком перенесеного стресу або важкої втрати, хронічна втома накопичується місяцями, а то й роками. Людина обіцяє собі, що обов’язково надолужить упущений відпочинок, виспиться або просто поваляється на вихідних в ліжку. Але, по-перше, ми часто не тримаємо слово і на вихідних продовжуємо працювати, а, по-друге, лежання на дивані якраз не вирішує проблему. Для того щоб не допустити внутрішнього перегорання, в першу чергу необхідна зміна діяльності. Необхідно кардинально змінити звичний спосіб життя, зайнятися чимось новим, поїхати в незнайоме місце. До речі, в такий період часто хочеться опинитися на безлюдному острові. Причому бажання тимчасово зникнути — інтуїтивно вірне рішення при СХВ.
Крім цього, рекомендуємо краплі «Мускусил Форте», які не тільки запобігають виникненню синдрому хронічної втоми, а й відновлюють життєву енергію, заспокоюють нерви. Препарат рекомендується вживати як дієтичну добавку до раціону харчування для загального зміцнення організму, зняття нервової напруги, сприяє підвищенню працездатності. Краплі навіть можуть використовуватися в комплексі заходів щодо поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, репродуктивної функції жінок і чоловіків, сприяє нормалізації статевих розладів у чоловіків.

Читайте наші статті:

Еліксир життя

Бальзам “Відродження”