Турбота про серце

Піклуємось про серце

Розмірений ритм роботи свого серця ми зазвичай не помічаємо аж поки воно не почне давати збій: то завмирати в грудях, то вириватися з них. Зазвичай це стається несподівано. Таке явище називається аритмією і є приводом для звернення до лікаря.

Аритмія – патологія, при якій порушується послідовність скорочень серця або частота серцебиття. Здоровий серцевий м’яз скорочується по чітко заданому ритму і характеру. За його формування відповідає провідна серцева система. Вона представлена ​​скупченнями нервових волокон і клітин, що знаходяться в певних зонах міокарда і носять назву «пучки і вузли нервової тканини». Ці нервові тканини виробляють біоелектричні серцеві імпульси і відповідають за їх провідність. Від структури нервових вузлів і пучків залежить частота і ритміка скорочень серцевого м’яза.

У медицині визначено кілька різновидів аритмії:

  • синусова (брадикардія, тахікардія, екстрасистолія);
  • пароксизмальна тахікардія;
  • миготлива аритмія шлуночків або передсердь;
  • серцева блокада.

Якщо ви помічаєте у себе посилене і відчутне серцебиття, різкі поштовхи серця, «завмирання» серця, дискомфорт в області серця, включаючи біль, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, так як аритмія досить підступна.

Викликати аритмію можуть різні причини, зокрема, надмірне фізичне навантаження, перевтома, алкоголь або деякі медичні препарати. Але найчастіше вона супроводжує ряд інших недуг: ішемічну хворобу серця та його пороки, болі в області серця, міокардити, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, нервові розлади. Щоб вчасно виявити хворобу, після 30 років ЕКГ слід робити щорічно, а після 50-ти — раз в 6 місяців.

До аритмії відносять: тахікардію (прискорене серцебиття, понад 90 ударів в хвилину), брадикардію (ослаблене серцебиття, 55-60 ударів в хвилину), які можуть спровокувати інфаркт міокарда чи інсульт. Миготлива аритмія (хаотичне збудження серцевих волокон під час серцевого циклу) є найбільш небезпечною формою аритмії, так як провокує утворення тромбів в судинах серця. Окрім того чоловіки страждають нею майже в два рази частіше, ніж жінки.

Як щодо лікування аритмії?

Лікування аритмії має бути комплексним, а ще краще під наглядом кардіолога. У найпростіших випадках буде досить прийому седативних препаратів, в більш складних – будуть потрібні спеціальні антиаритмічні засоби. Прийняти вірне рішення вам допоможе лікар, але якщо річь йде про профілактику, то можна самому вибрати дієві методи. Так, в якості профілактики і як доповнення до лікування рекомендують прийом комплексів вітамінів і мінералів.

Магній — ключовий елемент для підтримки серцевих скорочень в нормі. Його нестача погіршує прохідність серцевого імпульсу і здатність міокарда розслаблятися. Спробуйте Кардіо Саппорт Плюс таблетки №60, Солгар / Solgar® — натуральний комплекс для поліпшення і підтримки оптимальної роботи серцево-судинної системи, Кардіомаг капсули №30 по 250 мг, які нормалізують ритм серцевої діяльності. Як джерело магнію підійде Магнезіум В6 ТМ Пауерфул — мінерально-вітамінна композиція, яка до того ж підвищує стресостійкість. Із седативних препаратів рекомендується проймати фіточай Кардіо-мікс, який підходить для людей, які страждають від підвищення артеріального тиску від стресу, краплі Кордевіт на основі лікарських рослин, Глід краплі, Кардіонова капсули.

Найкраще для профілактики аритмії вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, стежити за вагою, приймати для профілактики мінерали і вітаміни, займатися спортом, чергувати роботу з відпочинком і позитивно дивитися на світ. Тоді ваше серце буде сильним та здоровим довго.

 

Читайте наші статті:

Проблеми зі шлунком під час вагітності?

Варикоз більше не проблема

Зимовий догляд за шкірою

Факти про каву, яких ви не знали