Три важливих вітаміни для підвищення імунітету

Численні дослідження в області медицини визначили, що крім генетичної схильності до тих чи інших хвороб, найважливішим фактором, що впливає на здоров’я людини, є імунітет.

Що таке імунітет

Робота імунної системи полягає в захисті внутрішнього середовища організму від ворожих зовнішніх чинників. Вона визначає несприйнятливість організму до агентів, що викликають генетичні збої і хвороби. Хороший імунітет захищає людину не тільки від інфекцій і вірусів, а також від виникнення пухлин, розмноження паразитів, грибкових мікроорганізмів і т.п.

Центральними органами імунної системи є: червоний кістковий мозок, селезінка та вилочкова залоза, а периферійними — лімфатичні вузли і лімфоїдна тканина, яка знаходиться в мигдалинах і апендиксі. Ці органи виробляють захисні клітини.

Крім того, останні відкриття в області імунології визначили, що кожна 4-а клітина в кишечнику — імунна, а значить, здоров’я кишечника також є важливим фактором, що впливає на імунітет організму.

Що потрібно робити, щоб зміцнити імунітет

Незважаючи на те, що немає однозначної думки про те, що визначає хороший імунітет, вчені і медики вважають: головною стратегією його зміцнення є правильний спосіб життя і повноцінне харчування.

Відмова від куріння і надмірного вживання алкоголю, регулярні помірні заняття спортом, хороший сон і включення в раціон продуктів, що сприяють виробленню імунних клітин, здатне нормалізувати і підтримувати роботу імунної системи. Крім того, важливим є не піддавати наш імунітет випробуванням «на міцність». Для цього необхідно уникати можливого інфікування: дотримуватися санітарних норм, особливо під час епідемії, частіше мити руки з милом, не спілкуватися з хворими, регулярно проводити вологе прибирання і провітрювання приміщень.

Вітаміни для імунітету

«An apple a day — keeps the doctor away» (їж по яблуку в день, і доктор не знадобиться) — це старовинне англійське прислів’я містить простий, але дуже значущий для здоров’я рецепт. Бо саме правильне харчування — критично важливий крок для запобігання захворювань.

Весь людський досвід, а також досягнення медицини безумовно стверджують, що головними речовинами для підтримки імунітету є вітаміни. Частина вітамінів виробляється самим організмом, але багато які можуть потрапляти туди тільки ззовні. Регулярне вживання продуктів або харчових добавок, що містять такі речовини, сприяє правильній роботі імунної системи.

  1. Вітамін C — один з найбільших стимуляторів імунної системи. Його нестача може погіршити схильність до захворювань. Так як він не виробляється організмом, необхідно вживати їжу, яка його містить. До продуктів, багатих вітаміном C, відносять: апельсини, грейпфрути, мандарини, полуницю, солодкий перець, шпинат, білокачанну капусту і брокколі. Щоденне вживання даного вітаміну є важливим фактором міцного здоров’я.
  2. Вітамін B6 — необхідний для підтримки біохімічних реакцій в імунній системі. Його дефіцит в організмі знижує здатність лімфоцитів до диференціювання в Т-клітини і В-клітини. Найбільше піридоксину міститься в пивних дріжджах, субпродуктах, курці, морській та океанічній рибі (лосось, тунець), волоських горіхах, цвітній капусті, дині та полуниці.
  3. Вітамін E — потужний антиоксидант, який допомагає організму боротися з інфекціями. Токоферол оберігає нас від впливу важких металів і шкідливих речовин, здатний перехоплювати вільні радикали і виводити їх з організму, запобігаючи окислення ліпідів клітинних мембран і захищаючи клітину від руйнування. Його дуже багато в соєвому маслі (120 мг / 100 г), трохи менше — в кукурудзяному, бавовняному, мигдальному, оливковому та соняшниковому. Джерелом вітаміну Е є також насіння, горіхи, вершкове масло, злакові, бобові (особливо нут), овочі і яловичина.

Крім того, важливо пам’ятати, що достатнє вживання простої води також підтримає імунну систему. Вона допомагає організму виробляти лімфу, яка транспортує клітини. Корисно їсти соковиту їжу, що містить велику кількість вологи, наприклад, огірки, селеру або кавун і не зловживати зневоднюючими напоями, такими як кава.

Щоб отримати потужний імунітет, необхідно виховувати здорові позитивні звички протягом тривалого часу. Ви не можете з’їсти на сніданок чотири апельсини і очікувати, що в цей день будете захищені від застуди. Постійна присутність різних вітамінів і мікроелементів в їжі, а також здоровий спосіб життя — ось гарантія того, що ваш організм перебуває під надійним захистом власної імунної системи.

 

Читайте наші статті:

Як заварювати насіння льону: особливості прийому

Сухість шкіри взимку: поради по догляду за собою

Вітаміни при панкреатиті і гастриті

Що таке відновлення волосся: секрети краси