Тремор: причини і лікування

тремор

Якщо тремор порушує звичну життя, слід звернутися до терапевта. Він направить до невропатолога і на додаткові обстеження (так звану «реєстрацію тремору») за допомогою кіно — і фотозйомки, тремографов і электромиографических методів, щоб зрозуміти, в чому справа.

Причини та види тремору

ДОБРОЯКІСНИЙ ТРЕМОР

Це, мабуть, найпоширеніша і «безпечна» різновид патологічного тремору. З’являється у цілком здорової людини без будь-якої причини, як правило, спочатку в одній руці. Поступово поширюється на другу руку і стає легко «пізнаваний»: посилюється при витягуванні рук вперед. Цей вид називають ще сімейним, тому що в половині випадків у нього — «родинні корені», або юнацьким, так як у багатьох він починається в підлітковому віці. Найчастіше таке тремтіння не заподіює людині великої незручності, бо не заважає «користуватися» руками, якщо і прогресує з віком, то досить повільно, і значно посилюється тільки від хвилювання і кофеїну. Але іноді, коли цей тремор вражає м’язи голови, зокрема, підборіддя, гортань і мову, може порушитися мова або виникнути проблеми з диханням. ТРЕМТІННЯ, ВИКЛИКАНЕ ІСТЕРІЄЮ Виявляється безперервно або нападами, і в стані спокою і при русі, з мінливим ритмом і амплітудою, тремор посилюється під впливом психогенних факторів. ЕСЕНЦІАЛЬНИЙ ТРЕМОР Тремтіння голови і рук посилюється при русі (зазвичай згинанні або розгинанні) або хвилюванні і припиняється у сні. Тремтіння, як правило, симетрично (однаково в обох кінцівках), йому супроводжує м’язова слабкість, порушення координації рухів, м’язові спазми, мігрені. Такий тремор з-зберігає все життя, і з віком частота нападів зменшується, а амплітуда руху кінцівок наростає. «ЛЯСКАННЯ КРИЛАМИ» Якщо сильні помахи рук схожі на ляскання крилами, то такий вид тремору, дуже поширений і дуже специфічний, часто супроводжує печінкову, дихальну або ниркову недостатність, а також ураження середнього мозку.

Лікування тремору

З фізіологічним тремором допомагає впоратися позбавлення від стресу, обмеження вживання кофеїну, повноцінний відпочинок і відмова від деяких лікарських препаратів. Лікування тремору, не небезпечного для життя і не змінює якість життя хворого, проводять тільки у випадках сильного тремтіння або тоді, коли слабке тремтіння значно посилюється в певних ситуаціях. При інтоксикації і ураження внутрішніх органів проводять терапію основного захворювання. В інших випадках необхідний прийом ліків, що мають безпосередній вплив на мозкові структури.

  • Від тремору рук і ніг допомагає пижмо. 1 ст. л. подрібнених суцвіть рослини залити склянкою окропу, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, після охолодження процідити і довести кількість отриманого відвару кип’яченою водою до початкового об’єму. Приймати такі ліки треба по 1ст. л. 3 рази в день за 15 хвилин до їжі. Дозування міняти не можна, потрібно строго дотримуватися рекомендованої.
  • Від тремтіння кінцівок приймати настоянку женьшеня по 20 крапель 3 рази на день. Поліпшення настає вже через тиждень. Але лікування продовжувати до зникнення проблеми.

Читайте наші статті:

Як уникнути стресових ситуацій та мінімізувати їх шкоду

Схуднення може бути таким простим!

Правильне харчування для бігунів-марафонців

Як збити температуру вдома