Симптоми варикозу

Як розпізнати варикоз?

Малорухливий спосіб життя основна проблема сучасного суспільства. Він позначається на багатьох аспектах нашого здоров’я. Людський організм схильний до рухливого способу життя, вибираючи сидячу роботу ми позбавляє його звичної активності. Його системи відчувають нерівномірне навантаження і поступово виходять з ладу. Зокрема, виникає критичне навантаження на судини, що провокує втому ніг, набряки та інші неприємні симптоми.

Що таке варикозне розширення вен?

Наша система подачі крові в організмі влаштована дуже хитрим чином. Рухатися вниз кров’яним тільцям допомагає природна гравітація, серцеві скорочення тільки підганяють кров. Щоб підняти її в зворотному напрямку необхідні інтенсивні серцеві скорочення. Саме завдяки биттю нашого серця кров піднімається по судинах вгору з кожним поштовхом. Щоб не дати їй піти в зворотному напрямку в венах існують спеціальні клапани. Вони пропускають кров вгору, але не вниз, затримуючи її до наступного серцевого поштовху.

Судини мають властивість звужуватися і розширюватися. Коли вони втрачають цю здатність і стають менш еластичним, проникність клапана порушується. Більше нічого НЕ притримує кров, їй стає важче рухатися вгору. Поступово вона накопичується в ногах, виникає судинна сітка, порушується структура глибоких вен, підвищується ризик виникнення тромбозу.

Основні симптоми варикозу

Симптоми початку хвороби легко пропустить. Багато хто приймає важкість у ногах, швидку стомлюваність і судоми по просте перевантаження. Надалі симптоми варикозу нижніх кінцівок починають тільки прогресувати. Якщо запустить перші ознаки захворювання, в майбутньому може з’явитися:

  • інтенсивний біль в гомілках;
  • набряклість нижніх кінцівок;
  • зниження чутливості ніг;
  • поява судинної сітки;
  • закупорка судин.

Варикозне розширення вен буває Не тільки на ногах, воно зустрічається також в паху і біля органів малого таза. Порушення еластичності вен часто вважають спадковим захворюванням, так що, якщо у когось в роду спостерігалася ця хвороба, варто бути обережним. Рекомендується регулярно чистить судини і пити вітамінні комплекси для їх зміцнення.

Профілактика варикозу

Уникнути агресивних методів лікування допоможе профілактика. Виділяють кілька стадій розвитку хвороби, починаючи від легких судом і втоми ніг, закінчуючи появою трофічних виразок і тромбозу. Якщо починати профілактику хвороби ще на ранній стадії, є всі шанси не запустити ситуацію. На останніх стадіях варикозу не виключено обов’язкове оперативне втручання, яке допоможе швидко відновити пошкоджені судини.

Щоб запобігти виникненню варикозу необхідно вживати достатню кількість рідини, більше рухатися, а також не допускати довгого сидіння на одному місці. Рівномірно розподіляючи навантаження на ноги і зміцнюючи м’язи, ви допомагаєте венам і судинам залишатися здоровими. У комплекс профілактики і лікування входить також використання різних мазей і препаратів для підвищення тонусу судин.

 

Читайте наші статті:

Вітамін Е для організму жінки після 40

Що таке хондроїтин і глюкозамін?

Демодекоз під час вагітності

Кето дієта, що ж це?