Симптоми остеохондрозу шийного відділу: як не пропустити тривожні дзвіночки

Покращуємо стан хребців

Перші тривожні дзвіночки остеохондрозу дуже легко пропустити. Ми звикли сприймати поколювання в руках і біль в шиї, як симптоми втоми. На жаль, малорухливий спосіб життя і офісний графік мало сприяють здоров’ю нашої спини і хребта. Саме наша шия найбільш схильна до травм, так як має слабкий м’язовий корсет. Остеохондроз шийного і поперекового відділу зустрічається у людей будь-якого віку і залежить тільки від їх ритму життя і фізичного стану. Першою ознакою хвороби є дискомфорт і ниючий біль в шиї.

Причини появи проблем з хребтом

Справжні причини виникнення остеохондрозу у шийному відділі так і не встановлені. Вважається, що захворювання активно розвивається на тлі порушення обмінних процесів в області шийного відділу. Це веде до змін в структурі міжхребцевих дисків, а потім і тіл хребців. Універсальних ліків від цієї проблеми ще не існує, але множинні методи лікування і профілактики вже активно використовуються і дають результати.

Остеохондроз шиї найчастіше виникає через:

  • Сидячий спосіб життя;
  • Надмірне навантаження на хребет;
  • Стрес і м’язові спазми;
  • Неправильну поставу;
  • Генетичну схильність.

Симптоми остеохондрозу у шийному відділі

Основна причина болю при загостренні остеохондрозу — це защемлення нервових закінчень. Саме воно викликає тягнучі пульсуючі відчуття в шиї і голові, які також можуть віддавати поколюванням в руки або навіть онімінням кінцівок. Якщо ви відчуваєте відкладення солей в шиї, у вас терпнуть руки і вас переслідують постійні головні болі, рекомендуємо звернутися до лікаря і одразу ж почати лікування проблеми. Адже запущені випадки остеохондрозу шийно-грудного відділу лікувати дуже складно.

Серед причин розвитку захворювання також виділяють вікові окостеніння, затиски в м’язах, надмірну вагу і регулярний підйом тяжких речей. Навіть при первинному огляді досвідчений лікар вже може поставити приблизний діагноз і призначити лікування. Для більш детального обстеження і визначення діагнозу лікар може призначити рентген, томографію або МРТ.

Методи лікування і профілактики

Зазвичай в комплекс лікування остеохондрозу шийного відділу хребта входять гімнастичні вправи, корекція постави спеціальними поясами, а також застосування внутрішніх і зовнішніх засобів у складі яких є глюкозамін і хондроїтин. Залежно від тяжкості перебігу захворювання лікар коригує дозу речовини, що допомагає відновити м’язи і суглоби. Препарати знімають запалення, усувають біль, допомагають відновити рухливість шиї.

Дистрофія міжхребцевих дисків виникає навіть в 30-ть років, і якщо її не лікувати, то після 40 вона може стати вже хронічної і перейти в важку запущену стадію. Всього виділяють 3 ступеня захворювання:

  1. Остеохондроз 1 ступеня — перебіг захворювання характеризується явними руйнуваннями в міжхребцевих дисках. У фіброзному кільці утворюються тріщини, порушується еластичність диска, зменшується його висота, при цьому виникає ниючий біль.
  2. Остеохондроз 2 ступеня — якщо минулої стадію захворювання не лікувати, вона буде активно прогресувати. Біль стає постійною, руйнування і ущільнення посилюються. Може виникати синдром падаючої голови, коли щоб вгамувати біль припадати постійно фіксувати її в одному положенні.
  3. Остеохондроз 3 ступеня — характеризується повним руйнуванням фіброзного кільця, що веде до появи протрузії міжхребцевого диска або міжхребцевої грижі. Залишається сильне защемлення нервових корінців, що викликає напади болю, але хрящова тканина при цьому вже практично зруйнована.

 

Читайте наші статті:

Чим відрізняється епіляція від депіляції

5 кроків до відмови від кави у великих кількостях

Ефірні масла для росту волосся.

Рясне потовиділення вночі