Що таке хондроїтин і глюкозамін?

Догляд за суставами

На сьогоднішній день близько 70% відсотків людей старшого віку відчувають суглобові болі. Артрози і артрити, що зустрічаються частіше в зрілому і похилому віці, змінюються молодіжними травмами. Спортивні досягнення приносять нам задоволення і успіх, поки не є причиною болів в суглобах і поразки колінних чашечок. Як же уникнути цього?

Що таке хондроїтин і глюкозамін

Хондропротектори це група препаратів, яка відновлює і захищає наші хрящові тканини. Наш організм може відновити практично всі важливі для життєдіяльності органи. Якщо забезпечити суглобам достатнє харчування і знизити навантаження до мінімуму, з великою часткою ймовірності вони успішно відновляться.

У комплекс речовин, що позитивно впливають на стан хрящової тканини, входять chondroitin і glucosamine. По суті це хімічні сполуки: хондроїтин-4-сульфат і хондроїтин-6-сульфат, а також глюкозамін гідрохлорид або глюкозамін сульфат.

Чим відрізняється хондроїтин і глюкозамін

Спільна дія у них одна — відновлення хрящової тканини, а значить рухливості суглоба. Що ж до відмінностей, то хондроїтин це мукополісахарид. Він відповідає за синтез і харчування кісткової і сполучної тканини, тобто допомагає створювати хрящі заново, забезпечує додаткову підтримку, повертаючи молодість і рухливість кінцівок. А ось глюкозамін знімає запальні процеси і істотно знижує швидкість дегенерації тканин. Його показано приймати людям, які сидять на  глюкокортикостероїдах. Він також продукує хрящової матрикс.

У яких продуктах міститься глюкозамін і хондроїтин

Більшість продуктів, які ми вживаємо щодня, в тій чи іншій мірі містять глюкозамін. Основним джерелом цього сульфату, звичайно ж, є хрящі. Глюкозамін гідрохлорид можна знайти в:

  • птиці (індичка і курка);
  • жирних сортах яловичини;
  • твердих сирах.

Проблема в тому, що під впливом безлічі зовнішніх факторів — ця речовина легко може руйнується. Так що, про кількість корисної хрящової складової в їжі можна тільки здогадуватися. Хондроїтин міститься в:

  • червоній рибі (лосось і сьомга);
  • кістковій тканини риб і парнокопитних;
  • сухожиллях і хрящах тварин.

Препарати з глюкозаміном і хондроїтином

Більшість дієтологів вважають, що ми отримуємо дуже малу кількість даних речовин з їжею. Тому рекомендують в комплексі лікувальних заходів вживати хондропротектори у вигляді капсул, таблеток або порошку. Добавки відпускаються в аптеці без рецепта, але точну добову дозу і норми прийому вам допоможе визначити тільки ваш лікар. В якості підтримуючого засобу різні БАДи з глюкозаміном і хондроїтином призначають спортсменам, легкоатлетам і людям з надмірною масою тіла. Речовину також додають в креми та мазі, спрямовані на регенерацію та відновлення суглобів.

Як приймати глюкозамін і хондроїтин

Хондропротектори призначають для прискорення процесів реабілітації після спортивних і побутових травм. Також їх радять приймати спортсменам для стабілізації фізичних показників, і щоб зменшити ймовірність пошкоджень суглобів під час змагань. Таблетки, капсули і порошки слід приймати один раз на добу, запиваючи великою кількістю рідини під час їжі або до неї. Іншими причинами для прийому хондопротектори є:

  • остеоартроз;
  • артрит;
  • остеохондроз;
  • артропатія.

 

Читайте наші статті:

Демодекоз під час вагітності

Кето дієта, що ж це?

Як користуватися кокосовим маслом для волосся

Збільшуємо губи за допомогою макіяжу