Що робити при високій температурі

висока температура

Рідкісна застуда, а тим більше грип, не супроводжуються високою температурою. Щоб полегшити стан, ми ухвалюємо жарознижуючі засоби, незважаючи на те, що лікарі рекомендують не вживати ніяких дій, якщо стовпчик термометра перевищив позначку 38,3°С Звісно, скажімо відверто, що таку температуру не кожен в змозі витерпіти, не кажучи вже про те, якщо хвороба атакувала дитини. До речі, все частіше лікарі говорять про те, що багато пацієнтів, намагаючись привести температуру в норму, здійснюють ряд помилок, які тільки погіршують ситуацію. Про них — наш матеріал.

Помилка №1.«Провокування» температури

Якщо ви прийняли якесь засіб і виявили, що від нього ще більше піднялася температура, значить, у терміновому порядку відмовтеся від нього. Крім того, не вдавайтеся до допомоги спиртових компресів, гірчичників і гарячих напоїв.

Помилка №2. Використання теплих ковдр

При високій температурі організм повинен охолоджуватися природним шляхом, за допомогою потовиділення, тому використання теплої ковдри суттєво гальмує цей важливий процес. Врахуйте, якщо піт природним чином не буде проступати, то і показники термометра не зміняться.

Помилка №3. Надмірне зволоження повітря

Не експериментуйте з вологістю повітря. Варто переборщити, як разом з ним інфекція легко проникає в легені і бронхи. Крім того, надмірне зволоження заважає природному процесу потовиділення, що так важливо і потрібно організму, який бореться з хворобою.

Помилка №4. Рясне солодке питво

При високій температурі потрібно пити якомога більше рідини, але ні в якому разі ні солодкого, ні тим більше газованої. Це загрожує появою циститу або пієлонефриту. Майте на увазі, що користь принесуть ягідні морси, трав’яний чай та мінеральна вода.

Помилка №5. Обтирання горілкою і оцтом

Лікарі такі растирки не вітають, адже бачать в них лише загрозу організму. По-перше, алкогольні пари можуть легко спровокувати напад запаморочення і непритомність, а по-друге, такий засіб дуже швидко випаровується з поверхні шкіри, тим самим провокуючи різке охолодження тіла, що вкрай шкідливо для хворого організму.

Що робити при високій температурі?

• Кілька разів в день можна приймати ножні ванночки з помірно холодною водою.

• Можуть полегшити стан холодні компреси на чоло, Шию, зап’ястя, область пахв або паху.

• Забезпечити собі постільний режим і рясне правильне питво.

• Включити в раціон харчування якомога більше овочів і фруктів.

Читайте наші статті:

Очищаємо організм після зими

Трофічна виразка: рецепти народної медицини

Досить хвилюватись

Прогулянки взимку, що треба врахувати