Що порушує наш метаболізм?

Відновлюємо метаболізм

Відмова від вуглеводів

Вуглеводи забезпечують організм необхідною для життя енергією. Наприклад, наш мозок як субстрат для енергоутворення приймає тільки глюкозу. Якщо в раціоні мало вуглеводів — хліба, макаронних виробів, рису і картоплі — організм ультимативно вимагає солодкого, і ми гарячково хапаємося за шоколад та кондитерські вироби, перевантажуючи тим самим підшлункову залозу. Ці «швидкі» вуглеводи моментально згоряють, виділяючи відразу занадто багато калорій, які відкладаються у вигляді жирових запасів. Тому набагато корисніше регулярно вживати в їжу «повільні» вуглеводи, наприклад, каші Тайфун, які містять оптимальну кількість розчиненої і не розчиненої клітковини, магнію, заліза та — інулін, шматочки фруктів і ягоди. Вуглеводи в кашах поступово надходять в кров і тим самим забезпечують стабільний рівень цукру в крові.

Каші мають унікальний склад, вони містять оптимальне співвідношення розчинної і не розчинної натуральної рослинної клітковини, насіння і ягід, в яких збережені всі природні властивості, а також найважливіші для людини речовини: калій, магній, фосфор, хром, залізо, марганець, йод, фтор , цинк, кобальт і вітаміни А, Е, В1, В2, В6, К. Розчинна клітковина, потрапляючи в шлунок, збільшується в об’ємі і відчуття насичення настає раніше, відповідно кількість вживаної їжі зменшується. Груба, нерозчинна клітковина проходить по всім травним шляхах в незмінному вигляді, і організм витрачає більше енергії, намагаючись її переробити.

Отже, знай, що, якщо тобі нестримно захотілося з’їсти шоколадку, значить, ти довела свій організм до вуглеводного голодування.

Голодування

Дієтологи взагалі більше не радять голодування як засіб схуднення. Окрім того що виділяють так звані розвантажувальні для шлунку дні коли можна сидіти на воді або соках та бульйонах. Не варто обмежувати організм в необхідних йому поживних речовинах, так як дуже швидко настає енергетична і білкова недостатність. Тому дієтологи рекомендують вдаватися до такої шокової терапії, як голодування, тільки в крайніх випадках і виключно під керівництвом фахівця. Тобто коли це дійсно необхідно і виправдано.

Пити не достатню кількість води

Вода задіяна в усіх біохімічних процесах, що протікають в організмі, вона відіграє вирішальну роль в швидкості обміну речовин. Нестача води може помітно сповільнити метаболізм — тому що головним завданням організму в такому випадку буде відновлення запасів рідини, а не спалювання жирів та калорій. Щодня випивайте 1,5-2 л води. Для її очищення використовуйте природний фільтр Шунгіт або Кремній, які очищають воду від шкідливих домішок і насичують організм корисними макро- і мікроелементами.

Біологічна роль кремнію в життєдіяльності всіх органів і систем людини величезна. Функціонуючи, як біологічний фактор з’єднань в організмі тіло-мозок, кремній визначає властивості гнучких структур, сполучної тканини, стінок судин, сфінктерів шлунково-кишкового тракту. У високих концентраціях він міститься в стінках аорти, трахеї, зв’язках, кістках, лімфовузлах. Багаті кремнієм нігті, волосся, шкіра людини. При зниженні рівня кремнію, в організмі порушується баланс енергозабезпечення та обміну речовин, життєві процеси загасають, розвиваються захворювання. Атеросклероз, інфаркт, інсульт, остеопороз, артроз, зоб, діабет, катаракта. Знижується опірність організму, спостерігається випадання і ламкість волосся, слабкість, сухість шкіри. У людей, які відчувають нестачу кремнію, спостерігаються погане загоєння ран і зрощення зламаних кісток, дратівливість, порушення гормонального статусу.

Властивості:

 • кремній нейтралізує домішки аміаку, нітрати, хлор
 • тримає в облозі іони важких металів
 • сорбує радіонукліди, ртутні і фосфорорганічні сполуки
 • змінює властивості води, підвищує її плинність, прозорість

Стрес і недосипання

У стресових ситуаціях виробляється велика кількість адреналіну і кортизолу, що порушує роботу внутрішніх органів і змушує організм відкладати жир про запас. А недолік сну підвищує шанс заробити цукровий діабет, одним з наслідків якого є зайва вага. Перед сном для розслаблення рекомендується пити чай з ромашки, липи, пустирника, пасифлори.

Ромашка — засіб практично від усіх хвороб. Це одна з найпопулярніших рослин, що знаходять широке застосування в домашній і брендовій косметиці, народній та традиційній медицині. Її властивості не можна недооцінювати.

Властивості:

 • покращує травлення
 • м’який жовчогінний ефект
 • має прекрасну антисептичну дію
 • викликає міцний сон
 • спазмолітична дія
 • протизапальна дія
 • ранозагоювальна дія
 • болезаспокійливе
 • антимікробна дія
 • антигрибковий ефект
 • противопаразитичний ефект
 • протиалергічна дія
 • заспокоює свербіж

 

Читайте наші статті:

Встановлюємо інтимну рівновагу

Смачні та корисні десерти на основі протеїну

Як правильно доглядати на ногами?

Здоровий хребет — здоровий організм!