Рясне потовиділення вночі

Потовиділення вночі

Вночі та вдень наше тіло виділяє вологу — це цілком нормальний процес. Перепад температури навколишнього середовища, підвищене навантаження або тривожний сон, можуть стати причинами потовиділення. За допомогою виділення 100-200 мл рідини наше тіло регулює теплообмін, підтримуючи в організмі оптимальну температуру 36,6 градусів. Підвищене потовиділення може бути спровоковано високою температурою в спальні або неправильно обраним одягом. Адже ночами ми особливо потребуємо натуральних тканинах, які добре пропускають повітря.

Чому виникає гіпергідроз?

Причини, за якими виникає нічний гіпергідроз, можна поділити на патологічні та фізіологічні. Останні не викликані серйозними проблемами зі здоров’ям і не несуть шкоди нашому організму, зазвичай це симптоматичні прояви. Дуже сильне виділення поту може бути викликано:

  • Нічним кошмаром;
  • Підвищеною температурою в спальні;
  • Високою вологістю повітря;
  • Синтетичним одягом або ковдрою;
  • Переїданням або вживанням гострих продуктів.

Важливо піклуватися про комфорт всього тіла вночі, щоб уникнути таких неприємних інцидентів, як пробудження в холодному поту. Найчастіше ця неприємність носить разовий характер і не повториться на наступну ніч. Особливо якщо ви дотримуєтеся всіх правил з облаштування свого місця для сну.

Нічне потовиділення у чоловіків

Основними причинами, за якими виникає рясне нічне потовиділення, є захворювання серця і судин. Стрибки внутрішньочерепного тиску вночі бувають у гіпертоніків, через них підвищується температура. Що веде до необхідності організмом виділити вологу, щоб терміново охолодити тіло. Нічний піт також може бути симптомом внутрішніх запалень, лихоманки або різних інфекцій. Якщо ви помітили, що стали частіше потіти саме під час сну, краще зверніться до лікаря.

Пітливість ночами у жінок

У дорослих, частіше ніж у дітей, виникає пітливість з причин різних хвороб в хронічному стані. Запущені запальні процеси або симптоми захворювань дають про себе знати в нічний час. Нічне потіння є ознакою:

  • Гормональних збоїв;
  • Порушень в ендокринній системі;
  • Вегето-судинної дистонії;
  • Цукрового діабету;
  • Ранньої менопаузи.

У жінок найчастіше зустрічається грудний гепергідроз. Він може з’явитися в результаті слабкості м’язів або одягу, що надмірно обтягує. Також потовиділення уві сні може бути більш сильним при певних днях менструального циклу і під час вагітності.

Профілактичні заходи

Якщо ти рясно потієш під час сну і дана ситуація приносить тобі масу дискомфорту, краще використовувати спеціальні засоби для захисту від поту. Вони мають більш сильною дією, ніж звичайні дезодоранти або антиперсперанти. Наносити такі спреї краще після вечірнього душа, вони швидко вбираються шкірою і забезпечать захист як уві сні, так і після пробудження.

Посилене потовиділення може бути симптомом хвороби, так що краще спочатку виключити всі варіанти і обстежитися у лікаря, а вже потім боротися з самими симптомами. Крім косметичних засобів, піт уві сні лікується також медикаментозно або за допомогою лазерного впливу. Зменшити виділення із зони пахв допоможе відвар листя волоського горіха, кора дубу або листя берези. Натуральні відвари трав позитивно діють на нашу шкіру, живлять її і допомагають регулювати роботу потових залоз.

 

Читайте наші статті:

Підвищуємо концентрацію уваги

Як перевірити щитовидну залозу

Що не можна їсти при діабеті

Топ-4 причини літніх прищів