Пружна і еластична шкіра — що важливо враховувати

Американським дерматологом Ніколасом Перріконом була розроблена система харчування, спрямована на збереження пружності та еластичності шкіри незалежно від віку.

В її основі лежать продукти, багаті антиоксидантами, жирними (Омега-3, Омега-6) кислотами, а також фолієвою кислотою і фітоестрогенами. Це дозволяє підтримувати шкіру в чудовому стані.

Основними продуктами в системі харчування є:

Риба і морепродукти (як джерело омега-3 жирних кислот), особливо багаті їм оселедець, скумбрія, сардини, лосось.
100 г рибних продуктів містять близько 20 % щодня рекомендованої норми вітаміну А, який сприяє синтезу колагену і еластину, а також білок, що легко засвоюється організмом.

Спаржа є джерелом вітамінів, антиоксидантів, а також в ній міститься велика кількість фолієвої кислоти, яка сприяє утворенню нових клітин в організмі. Спаржа ще цікава тим, що вона низькокалорійна (всього 22 ккал на 100 г продукту), цей факт дозволяє вживати її навіть тим, хто худне.
Чорниця, чорна смородина, томати, авокадо, гранат містять велику кількість антиоксидантів, які захищають клітини від руйнівної дії вільних радикалів.
НА ЗАМІТКУ! Вільний радикал — це нестабільна молекула, якій не вистачає одного або навіть декількох електронів і рано чи пізно вона забирає його у повноцінно сформованих клітин.

При атаці радикалів настає реакція окислення (звичайні молекули віддають електрон нестабільним молекулам). Так як зі звичайних молекул складаються всі наші органи і тканини, після ряду окислювальних реакцій вони вже не можуть залишатися колишніми і починають руйнуватися.

Коли вільний радикал отримує електрон, він стає стійким з’єднанням. В цей самий час атакована їм молекула сама стає вільним радикалом. Окислювальні реакції відновлюються з новою силою вже з іншими учасниками. Кількість уражених клітин зростає, в хімічні реакції вступають навіть інертні молекули.

Для прикладу варто звернути увагу на молекули колагену. Інертні в звичайній ситуації, після окислення їх активність зростає, вони зв’язуються один з одним. Результат цього процесу — втрата еластичності шкіри, утворення зморшок, старіння дерми. Аналогічний процес відбувається у всіх тканинах людського тіла. Цей процес можна порівняти з корозією металу. Вільні радикали змушують організм «іржавіти».

Ланцюговий механізм старіння запускається при ураженні радикалами мітохондрії клітини (клітинної органели). Роль цих неповноцінних молекул в процесі старіння стала явною після численних досліджень останніх десятиліть.

Зморшки, в’ялість шкіри — ось видимий результат окислювальних пошкоджень в організмі.

Продукти, які сприяють появі зморшок:

  • кава
  • алкоголь
  • фаст-фуд
  • червоне м’ясо
  • солодощі та здобна випічка

Варто уважно переглянути свій раціон на предмет цих продуктів і по можливості виключити їх або мінімізувати кількість споживання.

Сніданок повинен складатися з каш на воді або білкового омлету і обов’язково риби. Можна доповнити сніданок жменею горіхів і фруктовим салатом.
На обід і вечерю переважно вибирати страви з риби і морепродуктів і порції овочів, заправлених рослинним маслом.
З напоїв бажано вживати зелений чай, трав’яні чаї, воду.
Таким чином, страви з риби і морепродуктів потрібно вживати на сніданок і обід або на обід і вечерю.

Результат не змусить себе чекати — шкіра стане свіжою і підтягнутою, дрібні зморшки розгладяться.

Ви відзначите виражений ліфтинг-ефект.

Чудовим доповненням до харчування для омолодження шкіри обличчя буде комплекс Омега-3 концентрат риб’ячого жиру капсули № 120, Солгар Solgar® і Антиоксидантна формула капсули № 30, Солгар Solgar®, Фіточай Organic Herbs Фемофіт № 2 фільтр-пакети 1,5 г № 20, Фіточай Organic Herbs Ягоди Годжі 100 г.

Дійте і результат не змусить себе довго чекати!

Читайте наші статті:

Еліксир життя

Очищення організму в домашніх умовах