Профілактика онкозахворювань

Профілактика раку

Онкологія — одна з найсерйозніших захворювань, яке по-справжньому лякає людину, навіть якщо онкологія виникла не у неї. А чутки, домисли або історії про це тяжке захворювання тільки збільшують виникнення страху. Як же захистити себе? Що можна зробити в якості профілактики онкозахворюваннь?

Онкологи розрізняють 3 типи профілактики ракових захворювань.

  1. Зміна харчування і неправильного способу життя на рекомендований дієтологами та провідними лікарями більш здоровий, а також відмова від куріння, зменшення впливу інших шкідливих факторів.
  2. Лікування передракових захворювань, різноманітних серйозних запалень, а також раннє визначення скупчень ракових клітин в організмі.
  3. Попередження розвитку метастазів у онкохворих, а також рецидивів і нових пухлин у тих, хто вже вилікувався.

Отже, основні рекомендації лікарів

Виключіть шкідливу їжу. Канцерогени містяться в багатьох продуктах, зокрема, в смаженої на олії і у фритюрі їжі, а також консервації і маринадах, продуктах тривалого зберігання, копченині. Особливо шкідливі білкові продукти, що піддавалися тривалій термічній обробці. Зменшіть споживання жиру, особливо тваринного, а також не переїдайте — щоденна калорійність раціону не повинна перевищувати 2500 калорій. Скоротіть споживання алкоголю до 1-2 порцій на день (порція — це келих сухого вина або 0,33 л пива). Що стосується води, використовуйте фільтровану або бутильовану воду.

Кидайте курити. У курців рак легень розвивається в 10 разів частіше, ніж у некурящих. Крім того, у них в десятки разів зростає ризик розвитку пухлин інших органів: рота, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, нирок і навіть шийки матки!

Увага: пасивне куріння так само шкідливо, як і активне. Курець, який відмовився від шкідливої ​​звички, протягом наступних 15-20 років в десятки разів знижує ризик загибелі від захворювань, що викликаються нікотином.

Перевіряйтесь на віруси. Віруси можуть викликати близько 10% всіх онкологічних захворювань. Наприклад, деякі штами вірусу папіломи людини провокують рак шийки матки, віруси гепатиту В і С в деяких випадках викликають рак печінки. Від моменту зараження і до розвитку раку можуть пройти роки, але якщо ви є носієм онкологічного вірусу, необхідно про це знати — щоб регулярно контролювати стан свого здоров’я і не залишити хворобі жодного шансу.

Зміцнюйте імунітет. Якщо ви занадто часто хворієте на простудні захворювання, зверніться до імунолога. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, повноцінно відпочивати, не перепрацьовувати. Добре займатися помірними фізичними навантаженнями або хоча б робити зарядку кожного ранку. Лікарі рекомендують займатися спортом не менше 3-х разів на тиждень по 30-40 хв. Онкологічний ризик знижують регулярні відвідування лазні, контрастний душ, обливання холодною водою та інші оздоровляючі і гартують заходи.

Приділяйте увагу собі. Якщо у вас є родимки, які постійно дратуються одягом або ланцюжками на шиї, збільшуються в розмірі або змінюють колір, обов’язково зверніться до лікаря. Своєчасне видалення таких родимок зменшує ризик розвитку раку шкіри. Регулярно, відразу після закінчення менструації, проводите самообстеження молочних залоз, пальпіруя їх у напрямку від периферії до центру. Якщо ж вас щось насторожує в вигляді і кольорі шкіри, а також формі залози, або ви намацали якісь ущільнення, відвідайте гінеколога. Там ви зможете здати мазки зі слизової шийки матки для цитологічного обстеження на предмет зміни її клітин — щоб попередити розвиток раку. Регулярно проходите флюрографію, а після 45-ти років і мамографію.

Пройдіть курс діетичних добавок наприклад, Краплі Грибна Аптечка Геріціум (Hericium erinaceus) або Краплі Грибна Аптечка ТРАМЕТ (Coriolus versicolor). Взагалі зверніть увагу на всю серію «Грибна Аптечка».

 

Читайте наші статті:

Секрети жіночої краси

Очищення організму — домашній детокс!

Зміцнюємо суглоби і кістки

Робота за комп’ютером: як зберегти здоров’я?