Продукти антиоксиданти: продовжуємо молодість

Антиоксиданти в їжі

Про шкоду вільних радикалів лікарі активно заговорили лише в останні десятиліття. Разом з дослідженням їх впливу на організм, з’явилася інформація про антиоксиданти в продуктах і у вигляді біологічних добавок. Антиоксиданти — це речовини, що сприяють уповільненню процесів окислення і зв’язують вільні радикали. У нашому організмі весь час відбуваються окислювальні реакції, але, коли антиоксидантні продукти надходять в недостатній кількості, в’яжучих речовин для їх нейтралізації стає недостатньо.

Велика кількість вільних радикалів або просто пошкоджених молекул, а процес окислення включає в себе часткове руйнування молекули, призводить до виникнення окисного стресу. Що в свою чергу може збільшити ризик розвитку автоімунних захворювань, діабету, атеросклерозу, астми і навіть ракових пухлин. Чим старшим стає наш організм, тим гірше виробляються антиоксиданти, і ми відчуваємо потребу в їх значних дозах ззовні.

Найбільш багаті антиокислювачами продукти

Антиоксиданти в їжі зустрічаються практично повсюдно. Ви здивуєтеся, але навіть випиваючи чашку свіжеменної кави і з’їдаючи апельсин вранці, ви допомагаєте своєму організму боротися з окисними процесами. У малих кількостях наш організм може виробляти антиоксиданти самостійно, але, щоб задовольнити денну норму йому потрібно отримати значну кількість речовин разом з їжею.

Фрукти:

Гранат, слива, цитрусові, вишня, чорниця, журавлина, виноград, чорноплідна горобина, смородина, малина, суниця, ожина

Овочі:

Капуста, редис, буряк, морква, цибуля, часник, шпинат, квасоля, баклажани, зелені листові овочі

Гриби:

Шиітаке, веселка, білий гриб

Прянощі:

Гвоздика, кориця, куркума, петрушка, материнка

Горіхи і сухофрукти:

Ізюм, чорнослив, волоські, фундук, мигдаль, фісташки, пекан

Напої:

Какао, чай, кава, червоне вино

Більшість продуктів втрачають значну кількість своїх корисних речовин при тривалій термічній обробці. Саме тому щоб отримати максимальну користь рекомендується споживати овочі та фрукти в сирому вигляді. Рекордсменами серед природних антиоксидантів вважаються артишок і бобові. Дослідження також показали, що перевагу мають деякі види ягід (особливо журавлина і чорниця), горіхи пекан і кориця.

Мінерали як захист від вільних радикалів

Потужними антиоксидантами також є мінеральні речовини, що потрапляють в наш організм разом з їжею. Важливо щоб харчування було збалансованим, включало в себе каші, овочі, фрукти, м’ясо, рибу і морепродукти. Дотримання норм споживання білків, жирів і вуглеводів позитивно позначається на організмі, підтримує його життєві сили. Особливо це актуально для людей похилого віку, схильних до стресів або ведуть активний спосіб життя. Мікроелементи, що борються з вільними радикалами:

  • селен
  • цинк
  • мідь
  • хром
  • марганець

Серед інших причин підвищеної потреби в продуктах з антиоксидантами: УФ-випромінювання, робота зі шкідливими речовинами, незбалансоване харчування, перенесені важкі захворювання. Наш організм намагається підтримувати рівень окислювальних процесів в нормі самостійно. Він просто потребує нашої допомоги і підтримки. Тому коригуючи свій раціон або вживаючи спеціальні біологічні добавки, ми спрощуємо його роботу.

 

Читайте наші статті:

Вітаміни для зубів

Лікування варикозного розширення вен народними засобами

Допомагаємо мозку впорається з навантаженням: вітаміни для розуму

Які вітаміни краще приймати восени