Позитивний настрій і заняття фізкультурою позбавлять від дистонії (ВСД)

Позитивний настрій позбавлять від дистонії

Вірте в свої сили, і вегето-судинна дистонія вас залишить!

Спровокувати ВСД можуть грип і звичайна застуда, неправильний спосіб життя, надмірні навантаження, тривалий стрес. Вона виникає у жінок після годування груддю, при прийомі контрацептивів, під час клімаксу. Є і генетична схильність. Але деякі люди буквально «притягують» до себе дистонію в силу свого характеру.

Вони образливі, не розуміють жартів, можуть спалахнути через дрібницю, чутливі, нетовариські і соромливі, лякаються гучних звуків, мучимы страхами. Їх загальна біда — комплекс неповноцінності, занижена самооцінка та невпевненість у собі. Але всі ці якості, як правило, закладаються в ранньому віці. Як тут не згадати народну мудрість про те, що посієш характер — пожнеш долю! А в нашому випадку — пожнеш ВСД.

У підлітків 11-15 років в період бурхливої перебудови організму синдром ВСД спостерігається особливо часто. До того ж саме підлітки відчувають найгостріші стреси та депресії. Але найчастіше ця хвороба сягає корінням у дитинство. Діти, схильні до неї, конфліктні, примхливі, їм важко вчитися і займатися спортом, вони часто хворіють, у них поганий апетит. А надмірна опіка породжує в їх душі страх і невпевненість у своїх силах. Тому важливо якомога раніше навчити дитину самостійності, підвищити його самооцінку і скоригувати характер, навіть якщо для цього знадобиться допомога психолога.

Фізична активність відновить судинний тонус при IRR

Нерідко після придбання діагнозу ВСД лікарі суворо забороняють будь-які фізичні навантаження, у тому числі і заняття спортом. Однак припинення звичних занять і «уповільнення» ритму життя не завжди сприятливо позначається на нервовій системі людини.

Звичайно, перевантаження при синдромі ВСД вам не потрібні, але посильна фізкультура просто необхідна. Обережність при виборі фізичних навантажень не менш важлива, ніж самі навантаження. Тут є цілком чіткі обмеження: при ВСД протипоказані будь-які вправи, при яких голова виявляється нижче рівня грудей, а також пози з піднятими догори ногами.

При заняттях будь-якими видами спорту не допускайте різких змін положення тіла, високих стрибків, піруетів, сальто. Зате відмінне зміцнюючу дію на гладку мускулатуру судин і вестибулярний апарат надають рівномірні невеликі підстрибування і похитування (біг, веслування). Підвищувати навантаження треба поступово. Починайте з 10-15-хвилинних тренувань 2-3 рази в тиждень, кожного разу збільшуючи їх тривалість на 1-3 хвилини.

При ВСД принесуть користь ігри на свіжому повітрі (теніс, бадмінтон, волейбол, футбол тощо), а особливо плавання. Але будь-які заняття фізкультурою повинні приносити вам тільки позитивні емоції і задоволення від фізичного руху.

 

Читайте наші статті:

Гінкго і ехінацея підвищать імунітет

Тренування м’язів спини і живота

Шавлія: лікувальні властивості і протипоказання

Весна – сезон авітамінозу