Порядок дій для того, хто кидає курити

кинути курити

Порядок дій для того, хто кидає курити Для початку треба позначити свого роду план дій.

1. Взяти чистий аркуш паперу і докладно написати, чому необхідно кинути палити.

2. Взяти інший аркуш паперу і написати, чому подобається курити.

3. Порівняти обидва тексти і вирішити, чого хочеться більше — кинути курити або продовжувати. Не можна відмовитися від тютюну, поки не буде прийнято рішення зробити це.

4. Якщо бажання палити не пропало, слід відкласти список і повернутися до нього, коли дійсно захочеться кинути.

5. Усвідомити вторинні вигоди (істинні спонукальні мотиви, які спонукають до паління) і записати їх на окремий аркуш.

6. Написати, де, коли і з ким зручніше палити.

7. Написати, які почуття і ситуації провокують бажання закурити.

8. Уявити себе в тих же місцях, з тими ж самими людьми і почуттями, але без сигарети. Записати свою реакцію в цьому випадку.

9. Уявити і записати альтернативні шляхи вирішення тих проблем, які вирішуються з допомогою тютюну.

10. Утриматися від прийому алкоголю на час кидання. Багато колишні курці повертаються до сигарети, коли вип’ють чарку або келих пива.

11. Сконцентруватися на вигоді, яка випливає з відмови від куріння. Записати як можна докладніше. Уявити цю вигоду замість хвилинного задоволення від куріння. Надалі робити це кожен вечір перед сном.

12. Проконсультуватися у лікаря і підібрати препарати для никотинозаместительнои терапії. Вони підходять далеко не всім, і лікар допоможе розібратися в ситуації.

13. Зібрати в будинку, машини та на робочому місці все, що пов’язано з курінням, і знищити або роздати це.

14. Важливо! Постійно носити з собою пляшку негазованої мінеральної води і періодично відпивати по ковтку.

15. Завести скарбничку і відкладати туди гроші, які могли б витратити на сигарети. Це нагорода за відмову від куріння.

16. Сходити до стоматолога і пройти процедуру очищення зубів від нальоту і зубного каменю, що нагромадилися за час куріння.

17. Почистити одяг в хімчистці, щоб позбавитися від запаху тютюнового диму.

18. Провести з тією ж метою генеральне прибирання будинку і машини, ретельно провітрити їх.

19. Завести щоденник (можна Інтернет-блозі), де розповідати не тільки про своїх відчуттях і сигаретах, але і про все, що хвилює і здається важливим.

20. Виділити 2 години на тиждень особистого часу. Не планувати на цей період ніякої роботи і прибирання, просто відпочити, прогулятися по вулиці, подивитися улюблений комедійний фільм і т. д.

21. Як мінімум 20 хвилин в день відвести на гімнастику, вправи з гантелями або ходьбу. Людина, що кинула палити, зможе досягти абсолютно будь-якої іншої поставленої мети, причому без обмежень.

22. Їсти побільше овочів і фруктів. Завжди носити з собою що-небудь, що можна погризти (таке бажання буде періодично виникати).

23. Не замінювати одну шкідливу звичку на іншу — не перестаратися в поїданні шоколаду, тістечок і т. п. Ще раз перечитати пункт 22.

24. Повірити в себе.

Якщо відразу кинути не вийшло, кращі два варіанти подальших дій: — викурити 1-2 сигарети і більше не курити; — продовжувати курити так само, як раніше. У першому випадку (1-2 сигарети) нічого страшного не сталося. Це прикре непорозуміння. Навіть в хорошому плані важко все передбачити. Слід проаналізувати, що призвело до зриву, щоб запобігти його в аналогічній ситуації. У другому випадку не варто припиняти спробу розлучитися з курінням. Нема чого звинувачувати себе і впадати у відчай. Більшості курців потрібно мінімум дві спроби для успішного припинення паління. Необхідно також, як і в першому випадку, проаналізувати, що спричинило зрив і яким чином впоратися з цим в наступний раз. Можна зробити невелику перерву, набратися сил і знову приступити до здійснення плану відмови від нікотину.

 

Читайте наші статті:

Простий манікюр на короткі нігті

Успішний флірт: жіноча чарівність

Як кинути пити?

Весна – сезон авітамінозу