Порядок дій для того, хто кидає курити
Порядок дій для того, хто кидає курити Для початку треба позначити свого роду план дій.
1. Взяти чистий аркуш паперу і докладно написати, чому необхідно кинути палити.
2. Взяти інший аркуш паперу і написати, чому подобається курити.
3. Порівняти обидва тексти і вирішити, чого хочеться більше — кинути курити або продовжувати. Не можна відмовитися від тютюну, поки не буде прийнято рішення зробити це.
4. Якщо бажання палити не пропало, слід відкласти список і повернутися до нього, коли дійсно захочеться кинути.
5. Усвідомити вторинні вигоди (істинні спонукальні мотиви, які спонукають до паління) і записати їх на окремий аркуш.
6. Написати, де, коли і з ким зручніше палити.
7. Написати, які почуття і ситуації провокують бажання закурити.
8. Уявити себе в тих же місцях, з тими ж самими людьми і почуттями, але без сигарети. Записати свою реакцію в цьому випадку.
9. Уявити і записати альтернативні шляхи вирішення тих проблем, які вирішуються з допомогою тютюну.
10. Утриматися від прийому алкоголю на час кидання. Багато колишні курці повертаються до сигарети, коли вип’ють чарку або келих пива.
11. Сконцентруватися на вигоді, яка випливає з відмови від куріння. Записати як можна докладніше. Уявити цю вигоду замість хвилинного задоволення від куріння. Надалі робити це кожен вечір перед сном.
12. Проконсультуватися у лікаря і підібрати препарати для никотинозаместительнои терапії. Вони підходять далеко не всім, і лікар допоможе розібратися в ситуації.
13. Зібрати в будинку, машини та на робочому місці все, що пов’язано з курінням, і знищити або роздати це.
14. Важливо! Постійно носити з собою пляшку негазованої мінеральної води і періодично відпивати по ковтку.
15. Завести скарбничку і відкладати туди гроші, які могли б витратити на сигарети. Це нагорода за відмову від куріння.
16. Сходити до стоматолога і пройти процедуру очищення зубів від нальоту і зубного каменю, що нагромадилися за час куріння.
17. Почистити одяг в хімчистці, щоб позбавитися від запаху тютюнового диму.
18. Провести з тією ж метою генеральне прибирання будинку і машини, ретельно провітрити їх.
19. Завести щоденник (можна Інтернет-блозі), де розповідати не тільки про своїх відчуттях і сигаретах, але і про все, що хвилює і здається важливим.
20. Виділити 2 години на тиждень особистого часу. Не планувати на цей період ніякої роботи і прибирання, просто відпочити, прогулятися по вулиці, подивитися улюблений комедійний фільм і т. д.
21. Як мінімум 20 хвилин в день відвести на гімнастику, вправи з гантелями або ходьбу. Людина, що кинула палити, зможе досягти абсолютно будь-якої іншої поставленої мети, причому без обмежень.
22. Їсти побільше овочів і фруктів. Завжди носити з собою що-небудь, що можна погризти (таке бажання буде періодично виникати).
23. Не замінювати одну шкідливу звичку на іншу — не перестаратися в поїданні шоколаду, тістечок і т. п. Ще раз перечитати пункт 22.
24. Повірити в себе.
Якщо відразу кинути не вийшло, кращі два варіанти подальших дій: — викурити 1-2 сигарети і більше не курити; — продовжувати курити так само, як раніше. У першому випадку (1-2 сигарети) нічого страшного не сталося. Це прикре непорозуміння. Навіть в хорошому плані важко все передбачити. Слід проаналізувати, що призвело до зриву, щоб запобігти його в аналогічній ситуації. У другому випадку не варто припиняти спробу розлучитися з курінням. Нема чого звинувачувати себе і впадати у відчай. Більшості курців потрібно мінімум дві спроби для успішного припинення паління. Необхідно також, як і в першому випадку, проаналізувати, що спричинило зрив і яким чином впоратися з цим в наступний раз. Можна зробити невелику перерву, набратися сил і знову приступити до здійснення плану відмови від нікотину.
Читайте наші статті:
Простий манікюр на короткі нігті