Основні принципи здорового харчування.

здоровое питание. принципы питания, здорове харчування

Принцип роздільного харчування надзвичайно важливий: якщо хочете зрозуміти свій шлунок, в який одночасно закидаються і картопля, м’ясо, салат і булочка з компотом. Змішайте все це в одній тарілці. Огидно виглядає, чи не так? Приблизно такі ж «почуття» відчуває шлунок, коли в нього одночасно потрапляють настільки різноманітні продукти. Напівжартома-напівсерйозно раджу: поважайте, по крайій мері, естетичні почуття шлунка, якщо не хочете вірити в те, що змішувати вуглеводи і білки шкідливо.

Не пийте під час їжі! Пити потрібно за 30-40 хвилин до їжі і не раніше ніж через 40 хвилин після.

У кожного продукту є свій характер. Володіючи цим знанням можна регулювати темперамент людини. Практика показала, що особливо добре це працює у дітей. Наприклад, млявим, мелонхолічним дітям протипоказана кукурудзяна каша — вона посилює цю особливість психіки дитини. Таким діткам потрібна пшоняна, ячна або перлова каша. З цих же причин небажано їсти «мляву» рибу. Наприклад, камбалу, яка годинами лежить на дні, або сома, зависає в очеретах. До речі, зараз на ринку з’явилося багато «сміттєвої» риби: невибагливої, що живиться в буквальному сенсі покидьками. Віддайте перевагу судака, щуку, форель, якщо не хочете запозичити у камбали і сома їх малопривабливі риси.

Обмежте вживання картоплі і помідорів. Особливо шкідливі ці овочі для дітей. Вони відносяться до сімейства пасльонових, тобто отруйних, рослин, і для того щоб засвоїти цю їжу, організм людини повинен підключити центральну нервову систему. Зокрема, ті центри головного мозку, які відповідають за формування органів почуттів. Німецькі лікарі, проаналізувавши систему харчування тисяч людей, прийшли до висновку, що рання короткозорість дітей пов’язана з нашою національною любов’ю до картоплі.

Не змушуйте себе голодувати після 18.00! Справа в тому, що всі органи людини працюють відповідно до своїх циклами. Печінка, наприклад, починає формувати запаси глікогену на майбутній день о 15 годині і працює в цьому режимі до 3 години ранку. З 3 години ранку і до 15 годин печінку перетворює глікоген у глюкозу і дає нам таким чином в життєву енергію. Якщо після 18.00 залишити печінку абсолютно без їжі, вона не зможе накопичити глікоген, і це неминуче позначитися на нашій життєвій активності. Я не закликаю до щільного вечері з м’ясом, але печене яблуко або невелика порція сиру після 18.00 фігурі шкоду не принесе, а печінка за це буде дуже вдячна.

У раціоні людини повинні бути присутніми чотири смаки: солодке, солоне, кисле, гірке. До речі, не потрібно забирати в дітей солодке- це смак нерозривно пов’язаний з відчуттям щастя. І «солодке» дитинство — це щасливе дитинство. Неправда, що солодке псує зуби дітей: здоров’я дитячих зубок залежить в основному від здатності організму засвоювати кальцій. І замість того щоб позбавляти дитину солодощів, батькам краще зайнятися проблемою засвоєння цього мікроелемента. З роками люди втрачають свою любов до солодкого і набувають, наприклад, любов до солоного. І відбувається це найчастіше після перенесених психологічних травм: нещасна любов, розлучення, втрата близької людини — все це перебудовує систему смакових уподобань людини. Прагнучи впоратися з травмою, людина за допомогою солоних продуктів будить свою свідомість, щоб воно допомогло йому справитися з емоціями, які приносять біль. Тому нехай діти їдять солодке якомога довше! КИСЛИЙ І ГІРКИЙ СМАК мають приблизно таке ж значення, як і солоний: вони пробуджують свідомість. І підвищена любов до гіркого — це наслідок досить важке життя, його підсвідоме прагнення «струснути» себе настільки, щоб з’явилася здатність пережити стрес. Але не зрозумійте мої слова зовсім однозначно, як заклик відмовитися від гіркого на користь солодощів, щоб відчувати себе щасливою людиною. Всі смаки важливі, всі потрібні. Гіркий, наприклад, пробуджує активність мозку. Гіркота дратує рецептори шлунка, сигнал про це йде в мозок і людина активізується. Тому спеції, прянощі людині просто необхідні. Небажані насильницька відмова від одного смаку на користь іншого.

Через смак виховується наша культура. Це дуже важливо по відношенню до дітей. Якщо в сім’ї немає культури споживання їжі, якщо допускається «закидання» в свій шлунок все, що попадеться під руку: фастфуду, пепсі і т.д., дуже велика ймовірність того, що людина буде так само нерозбірливою і в стосунках, в підборі для себе фільмів і книг.
Сервіруйте стіл, не дозволяйте собі і своїм дітям під час обіду говорити на неприємні теми, дивитися по телевізору бойовики і зведення новин з вбивствами. Не дарма наші предки молилися перед їжею: таким чином вони змінювали на краще енергетику їжі. Хочете, щоб їжа приносила користь вашому організму — сідайте за стіл в хорошому настрої і не забудьте хоча б побажати один одному гарного апетиту! Гарне, уважне ставлення до того, що ви їсте і позитивне ставлення до життя здатне нейтралізувати навіть нітрати в моркві, а тим більше — звести нанівець небезпеку накопичення зайвих кілограмів.

Придбати дієтичні добавки в інтернет-магазині «Фітомаркет».

 

Читайте наші статті:

Здорове харчування — здоровий організм.

Правильне харчування підвищить імунітет

Чим харчуватися взимку

Дієта при депресії