Норми вітаміну Д для організму

Приймаємо сонячні ванни!

Безліч важливих елементів і мінералів складають основу нашого тіла. Якщо якогось з них не вистачає, в організмі немов іржавіє один з гвинтиків і система поступово виходить з ладу. Сонячний вітамін, який отримав свою назву не просто так, робить наші кістки міцніше, шкіру здоровіше, а імунітет сильніше. Зазвичай людина отримує добову дозу холекальциферолу безпосередньо з їжею або від прийому сонячних ванн. Досить проводити під прямими променями сонця 20-30 хвилин в першій половині доби, щоб отримати необхідну норму цієї корисної речовини в крові.

Роль сонячного вітаміну в організмі

Найбільш важливо щоб денна норма ергокальциферолу була присутня в організмі у жінок і дітей. Для прекрасних дам це перш за все запорука краси шкіри, цілісності кісток і суглобів, а для дітей відмінного самопочуття і відсутності патологій у розвитку. Існує кілька факторів, які ставлять людину в групу ризику:

  • Офісний графік роботи;
  • Нічні зміни або нічний спосіб життя;
  • Похилий вік.

Перші дві групи населення набагато менше перебувають на відкритому повітрі в світлий час доби, а у літніх людей сповільнюється обмін речовин, а значить погіршується синтез корисних елементів.

Добова норма вітаміну D

Погано не тільки відсутність потрібної дози холекальциферолу в організмі дорослої людини, а й, якщо вітамін Д вище норми. Передозування веде до погіршення загального стану, підвищення артеріального тиску, виникнення почуття спраги і нудоти. Щоб уникнути цього не варто даремно шукати симптоми загальної нестачі корисних речовин у себе в організмі. Побачити достовірні ознаки нестачі холекальциферола можна, хіба що, в аналізах.

Що робить вітамін D в організмі:

  • Підтримує відмінне самопочуття
  • Зменшує ризики цукрового діабету 1 і 2 типів
  • Необхідний для профілактики рахіту, остеопорозу
  • Знижує ризик розвитку розсіяного склерозу
  • Зменшує ризик вікової дегенерації сітківки ока

Більшість світових клінічних досліджень сходяться на думці що для дорослих здорових людей від 18 до 50 років рекомендованою денною нормою споживання є 600 МО (міжнародних одиниць). Для немовлят і малюків оптимальним є підтримка рівня вітаміну D вище 30 нг / мл (75 нмоль / л). Для матерів-годувальниць та вагітних рекомендується вживати до 10 мкг ергокальциферолу в день.

 

Читайте наші статті:

Піднімаємо імунітет малюку!

Різниця між пробіотиками та пребіотиками

Рятуємося від комарів влітку

Чим полоскати хворі зуби?