Найкорисніші продукти для жіночого організму

Корисне харчування для жінок

Жіночий організм дуже чутливий та потребує великої дози мінералів та мікроелементів для нормального функціонування. Різноманітне харчування на базі овочів та злаків допоможе наситити його корисними елементами.

Один з найбільш загадкових і корисних овочів — броколі. Вчені і дієтологи стверджують, що цей вид капусти може знизити ризик онкологічних захворювань у прекрасної половини людства.

Речовина сульфорафан, яка міститься в брокколі, може ліквідувати заражені клітини, позбавляючи їх можливості ділитися, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини. Також брокколі надзвичайно багата вітамінами (А, С, Е, В1, В2, РР), мінеральними речовинами (калій, кальцій, фосфор, залізо, натрій, мідь, магній, йод, марганець, бор, хром), фолієвою кислотою, тіаміном і рибофлавіном.

Цей овоч відмінно чистить організм від шлаків, допомагає в боротьбі з целюлітом, перешкоджає розвитку атеросклерозу, покращує роботу серця, сприяє зміцненню волосся, уповільнює процес старіння і навіть здатний врятувати від похмілля.

За допомогою брокколі можна помітно урізноманітнити свій раціон, особливо під час дієти, так як ця капуста прекрасно поєднується з рибою, грибами, картоплею та іншими овочами. Ще з брокколі виходять дуже смачні соуси до макаронних виробів, начинки для пирогів і запіканок. Її також часто використовують при приготуванні овочевого рагу і супів.

Розглянемо рейтинг найкорисніших продуктів для жіночого організму.

  • Яйця є найкращим джерелом холіну (він же вітамін В4), який необхідний для вироблення ацетилхоліну. Ця речовина впливає на нервові закінчення в мозку, поліпшуючи роботу пам’яті і швидкість реакції.
  • Чи не найбільш цінним продуктом для мозку є яблука. Речовини, які в них містяться, роблять благотворний вплив на судини мозку — оздоровлюють і зміцнюють клітини, які вистилають їх внутрішній шар, підвищують еластичність судин.
  • У какао-бобах містяться антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали, що шкодять здоров’ю тканин і клітин. Завдяки теоброміну, какао здатне підняти настрій, змусити відчувати себе краще.
  • Фініки, абрикоси та груші є джерелами заліза, яке допомагає наситити мозок киснем, необхідним для підтримки активності.

А ось наступні 4 продукту допоможуть легко зняти головний біль.

  1. Ананас. Він допомагає при лікуванні респіраторних інфекцій, боротьбі з мігренню, а також сприяє поліпшенню травлення. Все завдяки тому, що в ньому містяться вітаміни, мінерали та бромелайн — фермент, який знімає біль і запалення.
  2. Кавун. Дуже часто головного болю є причиною зневоднення організму. Наситити його допоможе – кавун. Крім води, він багатий також магнієм і калієм.
  3. Огірок. Огірок, як і кавун, в основному складається з води. Тому не дивно що він також є ефективним засобом від головного болю.
  4. Банан. У цьому плоді міститься багато магнію і калію. Магній, крім того, що відмінно справляється з мігренню, також здатний зняти симптоми, які пов’язані з передменструальним синдромом у жінок. Можна пити магній і калій в таблетках.

Вже стало зрозуміло, що саме кальцій і магній — одні з найважливіших мінералів для нашого організму, які приймають спільну участь в різних фізіологічних процесах.

Кальцій з вітаміном Д3 і магній відіграють ключову роль в зміцненні кісткової тканини і профілактиці остеопорозу (захворювання, при якому кістки втрачають свою міцність, стають більш крихкими і можуть легко ламатися).

Кальцій становить основу кісткової тканини, а магній стимулює утворення гормону кальцитоніну, який регулює транспорт кальцію і забезпечує його захват кістковою тканиною. Але спільний прийом кальцію і магнію необхідний не тільки для того, щоб підвищити мінеральну щільність кісткової тканини.

Окрім цього, кальцій і магній спільно сприяють поліпшенню серцево-судинної системи, регулюють артеріальний тиск. Також спільний прийом кальцію і магнію необхідний для позбавлення від судом литкових м’язів. Солгар «Кальцій Магній з вітаміном Д3» містить легко засвоювану в організмі (навіть при зниженій кислотності шлунка) цитратную форму кальцію і магнію. Причому кальцій і магній в складі даного комплексу містяться в оптимальному співвідношенні 2: 1. А для того, щоб кальцій максимально ефективно засвоювався кістковою тканиною, до складу даного комплексу також входить вітамін Д3.

Читайте наші статті:

Скажемо ні крепатурі!

Чиста шкіра вашого обличчя

Вітаміни під час вагітності

Косметична глина для вашої краси